2. Участникът трябва да разполага с персонал и с ръководен екип от експерти, с определена професионална компетентност, за осигуряване пълното, точно, своевременно, качествено и компетентно изпълнението на поръчката.
За доказване на посоченото изискване по т. 2 участниците представят списъци на персонала, който ще изпълнява поръчката и на членовете на ръководния състав, които ще отговарят за изпълнението, в който е подробно е описана професионалната компетентност на лицата (вкл. са посочени документите, доказващи придобитата професионална компетентност с наименование, №, дата и орган, който ги е издал) чрез попълване Част IV Критерии за подбор, раздел „В“ в ЕЕДОП.
Преди сключването на договора, в съответствие с чл. 67, ал. 6 ЗОП, участникът, определен за изпълнител, представя списъци на персонала, който ще изпълнява поръчката и на членовете на ръководния състав, които ще отговарят за изпълнението, придружен с документи за професионалната компетентност на лицата.
2. Експертите да отговарят на следните минимални изисквания:
А. Ръководител на екипа: магистър, строителен инженер, специалност „ХТС“ или „Транспортно строителство“ или еквивалетна; професионален опит минимум 8 г. по специалността; опит в изпълнение и/или ръководство на минимум 1 проект за изграждане и/или реконструкция на обект от техническата инфраструктура;
Б. Технически ръководител: „строителен инженер“ или „строителен техник“, съгласно чл. 163а, ал.4 от ЗУТ или еквивалентна; минимум 3 г. опит в изпълнение и/или ръководство на строителни обекти;
В. Отговорник по контрола на качеството: придобита профес. квалификация, отговаряща на изискванията на чл. 163а, ал. 2 от ЗУТ или еквивалентна; притежава удостоверение/сертификат за преминато обучение за контрол върху качеството на изпълнение в строителството или еквивалентно; минимум 3 г. стаж като изпълняващ длъжността „Отговорник по контрола на качеството“ или еквивалентна;
Г. Координатор по безопасност и здраве: придобита профес. квалификация, отговаряща на изискванията на чл. 163а, ал. 2 от ЗУТ или еквивалентна; притежава удостоверение/сертификат за завършен курс за длъжностно лице по безопасност и здраве в строителството или еквивалентно; минимум 3 г. стаж като изпълняващ длъжността „Координатор по безопасност и здраве “ или еквивалентна.
Д. Водолазна група (минимум 2-ма водолази и 1 ръководител на групата).Ръководителят на водолазната група и всеки от членовете ѝ да е преминал успешно курс за водолаз и да разполага със съответен сертификат или друг документ, удостоверяващ това обстоятелство. Ръководителят на водолазната група да има не по-малко от 5 години водолазен опит.
5. Внедрените системи за управление на качеството съгласно изискванията на стандарти: ЕN ISO 9001:2008, ЕN ISO 14001:2004 и BS OHSAS 18001:2007 да с обхват на сертификация, отговарящ на предмета на поръчката или еквивалентни документи, издадени от независими лица, акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган за акредитация, който страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация (European Cooperation for Accreditation) за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието.