Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Taloushallinto-ohjelmiston hankinta
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72212442 Taloushalllinto-ohjelmistojen kehittämispalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintayksikkö kilpailuttaa taloushallinto-ohjelmiston lisäpalveluineen. Hankintayksikkö on Keuruun kaupunki. Kaupungin työntekijät hoitavat myös seuraavien elinkeinopoliittisesti merkittävien yhtiöiden taloushallinnon hankittavalla ohjelmistolla: kehittämisyhtiö Keulink Oy, Keuruun Toimitilat Oy (alla koy Hotelli Keurusselkä), Keuruun Vuokra-asunnot Oy ja Keurusseudun Ateria- ja tukipalvelut Oy.
Tarkemmat tarjousvaatimukset on ilmoitettu tarjouspyynnön liitteissä.
VI kohta: Täydentävät tiedot