Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Административна и техническа помощ за изпълнението на компонент 3 — действия на наказателното правосъдие в контекста на проекта CT INFLOW
Референтен номер: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Основен CPV код80500000 Услуги по обучение
II.1.4)Кратко описание:
CEPOL иска да изпълни компонента за действия на наказателното правосъдие на проекта „Засилване на действията в областта на информацията и наказателното правосъдие за тероризма в Близкия Изток и Северна Африка (CT INFLOW)“ посредством специализиран субект. Специализираното лице трябва да има надежден, доказан опит в създаването на възможности за правосъдния сектор в трети държави. Използваните дейности трябва да доведат до подобрени системи за наказателно правосъдие, които могат да си сътрудничат регионално и международно, за да предложат сигурност на техните граждани, като същевременно се гарантира спазване на международното право, човешките права и върховенството на закона.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
79000000 Бизнес услуги: право, маркетинг, консултиране, набиране на персонал, печат и охрана
79996000 Услуги по организиране на бизнес събития
79997000 Услуги, свързани с бизнес пътувания
79400000 Консултантски услуги по управление и стопанска дейност и свързаните с тях услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Вж. интернет адреса, посочен в раздел I.3).
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
Nařízení (EU, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Administrativní a technická pomoc při provádění složky č. 3 – reakce na trestné činy v souvislosti s projektem IC INFLOW
Spisové číslo: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Hlavní kód CPV80500000 Školení
II.1.4)Stručný popis:
Agentura CEPOL má v úmyslu zavést složku reakce na trestné činy v rámci projektu „Posílení informací a reakce na trestné činy terorismu na Blízkém východě a v severní Africe (CT INFLOW)“ prostřednictvím specializovaného subjektu. Specializovaný subjekt musí mít důvěryhodné a prokázané zkušenosti v oblasti budování kapacit pro odvětví soudnictví ve třetích zemích. Zaváděné činnosti musí vést ke zlepšení systémů trestního soudnictví, které mohou regionálně a mezinárodně spolupracovat na zajištění bezpečnosti pro své občany při současném zajištění dodržování mezinárodního práva, lidských práv a právního státu.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV73000000 Výzkum a vývoj a související služby
79000000 Obchodní služby: právní, marketingové, poradenské služby, nábor zaměstnanců, tiskařské a bezpečnostní služby
79996000 Služby pro obchodní organizace
79997000 Zajišťování obchodních cest
79400000 Podnikatelské a manažerské poradenství a související služby
II.2.4)Popis zakázky:
Viz internetová adresa uvedená v oddíle I.3).
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Administrative and Technical Assistance for the Implementation of Component 3 — Criminal Justice Response in the Context of the CT INFLOW Project
Reference number: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Main CPV code80500000 Training services
II.1.4)Short description:
CEPOL is seeking to implement the Criminal Justice Response Component of the project ‘Enhancing Information and Criminal Justice Response to Terrorism in the Middle East and North Africa (CT INFLOW)’ via a specialised entity. The specialized entity shall have credible, proven experience in capacity building for the justice sector in third countries. The activities implemented need to lead to improved criminal justice systems that can cooperate regionally and internationally to offer security to their citizens while ensuring compliance with international law, human rights and the rule of law.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)73000000 Research and development services and related consultancy services
79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
79996000 Business organisation services
79997000 Business travel services
79400000 Business and management consultancy and related services
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address provided in section I.3).
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Osan 3 toteuttamiseksi tarvittava hallinnollinen ja tekninen tuki – rikosoikeudelliset reagointitoimet CT INFLOW -hankkeen yhteydessä
Viitenumero: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi80500000 Ammattikoulutuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
CEPOL pyrkii toteuttamaan CT INFLOW -hankkeen (”Lähi-Idän Ja Pohjois-Afrikan terrorismiin kohdistuvan tiedonsaannin ja rikosoikeudellisen reagoinnin edistäminen”) rikosoikeudellisten reagointitoimien osuuden erikoisyksikön kautta. Kyseisellä erikoisyksiköllä tulee olla uskottava ja todistettava kokemus oikeussektorin valmiuksien vahvistamisesta kolmansissa maissa. Toteutettavien toimien tulee johtaa sellaisiin parempiin rikosoikeusjärjestelmiin, jotka kykenevät tekemään yhteistyötä alueellisesti ja kansainvälisesti kansalaisten turvallisuuden takaamiseksi ja samalla huolehtimaan siitä, että toimet noudattavat kansainvälistä lakia, ihmisoikeuksia ja oikeusvaltion periaatetta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)73000000 Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
79000000 Liike-elämän palvelut: laki, markkinointi, neuvonta, työhönotto, painatus ja turvallisuus
79996000 Yritystoiminnan organisointi
79997000 Liikematkapalvelut
79400000 Yrityskonsultointi, johdon konsultointi ja niihin liittyvät palvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Base giuridica:
Regolamento (UE, Euratom) n. 2018/1046
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Assistenza amministrativa e tecnica per l'attuazione della componente 3 — Risposta di giustizia penale nel contesto del progetto CT INFLOW
Numero di riferimento: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Codice CPV principale80500000 Servizi di formazione
II.1.4)Breve descrizione:
CEPOL intende attuare la componente relativa alla risposta di giustizia penale del progetto "Miglioramento dello scambio di informazioni e della risposta di giustizia penale ai reati di terrorismo in Medio Oriente e in Nord Africa (CT INFLOW)" attraverso un'entità specializzata. L'entità specializzata dovrà avere un'esperienza credibile e comprovata nello sviluppo delle capacità per il settore della giustizia nei paesi terzi. Le attività realizzate devono portare a un miglioramento dei sistemi di giustizia penale in grado di cooperare a livello regionale e internazionale per offrire sicurezza ai propri cittadini, garantendo nel contempo il rispetto del diritto internazionale, dei diritti umani e dello Stato di diritto.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari73000000 Servizi di ricerca e sviluppo nonché servizi di consulenza affini
79000000 Servizi per le imprese: servizi giuridici, di marketing, di consulenza, di reclutamento, di stampa e di sicurezza
79996000 Servizi di organizzazione commerciale
79997000 Servizi di viaggi commerciali
79400000 Servizi di consulenza commerciale e di gestione e servizi connessi
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Cfr. indirizzo Internet indicato alla sezione I.3).
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Administratīvā un tehniskā palīdzība 3. komponenta īstenošanai – krimināltiesiskā atbilde CT INFLOW projekta kontekstā
Atsauces numurs: CEPOL/PR/OP/2021/001
II.1.2)Galvenās CPV kods80500000 Mācību pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
CEPOL vēlas īstenot projekta “Informatīvas un krimināltiesiskas pieejas veicināšana, reaģējot uz terorismu Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā” (CT INFLOW) krimināltiesisko komponentu ar specializētas iestādes starpniecību. Specializētajai iestādei jābūt uzticamai, apliecinātai pieredzei tieslietu nozares spēju veidošanā trešās valstīs. Veiktajām darbībām ir jāuzlabo krimināltiesību sistēmas, kas var sadarboties reģionālā un starptautiskā līmenī, lai iedzīvotājiem sniegtu drošību, vienlaikus nodrošinot atbilstību starptautiskajiem tiesību aktiem, cilvēktiesībām un tiesiskumam.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 1 400 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)73000000 Pētniecības un izstrādes pakalpojumi un saistītie konsultāciju pakalpojumi
79000000 Uzņēmējdarbības pakalpojumi: tiesības, tirgzinība, konsultēšana, darbinieku vervēšana, iespiešana un drošība
79996000 Uzņēmējdarbības organizēšanas pakalpojumi
79997000 Komandējumu pakalpojumi
79400000 Uzņēmējdarbības un vadības konsultāciju un saistītie pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Skatīt interneta adresi, kas minēta I.3) iedaļā.