С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
Има проблеми с показването на обявленията въз основа на електронните формуляри. Работим по тяхното отстраняване. Междувременно, моля, вижте нашата специална страница за повече информация и насоки.
Можете да се регистрирате за нашия 4-и семинар с повторни ползватели на данни от TED, който ще се проведе на 14 декември 2023 г.
Доставки - 148686-2022
България-София: Електрическа енергия
2022/S 057-148686
Обявление за поръчка
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на нетна активна ел. енергия, координатор на стандартна балансираща група за ниско напрежение и администриране на разходите за пренос и достъп за сградите на ЦСПП -Варна
II.1.2)Основен CPV код
09310000 Електрическа енергия
II.1.4)Кратко описание:
„Доставка на нетна активна електрическа енергия, координатор на стандартна балансираща група за ниско напрежение и администриране на разходите за пренос и достъп за сградите на ЦСПП – гр. Варна при Академията на МВР на територията на „Електроразпределение Север“ АД“
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 117 872.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предмета на поръчката включва:
— доставка на електрическа енергия — ниско напрежение;
— избор на координатор на стандартна балансираща група;
— администриране на разходите за достъп и пренос на електрическа енергия през електроразпределителната мрежа за обекти на АМВР;
— пълна процедура по регистриране на свободния пазар на електроенергия на обектите на възложителя, както и всички действия за получаване на достъп до разпределителната мрежа, при необходимост;
— включване на обекта на АМВР в балансираща група и координиране.
За срок от 12 месеца, като прогнозното количество ел. енергия е 228 540 КWh.
2. Участникът да прилага система за управление на качеството спрямо изискванията на стандарт БДС EN ISO 9001:2015 или еквивалент; да има внедрена система за управление на околната среда; внедрена система за управление на енергията (EnMS); внедрена система за управление на информационната сигурност.
2.1. При подаване на офертата за участие участниците да предоставят информация за сертификатите за система за управление на качеството; внедрена система за управление на околната среда; внедрена система за управление на енергията (EnMS); внедрена система за управление на информационната сигурност , в Част IV. ,"Критерии за подбор", Буква "Г" от еЕЕДОП, като задължително се посочва номер на сертификата, издател, срок на валидност и обхват/сфера на дейност.
2. Участникът следва да притежава валиден сертификат за въведена система за управление на качеството – БДС EN ISO 9001:2015 или по-късна версия, или еквивалентен, за дейности с обхват, сходен с предмета на поръчката.
Под обхват, сходен с предмета на поръчката, следва да се разбира търговия с електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група.
Сертификата трябва да е издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието.
2.1. Участникът следва да има внедрена система за управление на околната среда, или еквивалентни мерки по стандарт БДС EN ISO 14001:2015 или еквивалент с обхват сходен с предмета на поръчката.