Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Рамкови договори за услуги за предоставяне на помощ за системи за управление на качеството, системи за управление на лаборатории, системи за управление на околната среда и системи за управление на здравето и безопасността при работа за обекта в Испра (Италия) на Съвместния изследователски център
Референтен номер: JRC/IPR/2019/OP/0699
II.1.2)Основен CPV код79420000 Услуги по управление
II.1.4)Кратко описание:
Специализирани услуги за предоставяне на помощ при разработването, внедряването и поддържането на системите за управление на JRC.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 4 300 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за максимален брой обособени позиции: 4
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Помощ за отговарящи на ISO 9001 системи за управление на качеството (QMS)
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79420000 Услуги по управление
72224200 Услуги по планиране на процедурите по осигуряване на качеството на системите
72225000 Услуги по оценяване и анализ на процедурите по осигуряване на качеството на системите
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Обособена позиция 1: помощ за отговарящи на ISO 9001 системи за управление на качеството (QMS).
Помощ за системи за управление на лаборатории по стандарт ISO 17025 и за системи за управление на доставчици на изпитвания за пригодност по стандарт ISO 17043
Обособена позиция №: 2
Обособена позиция 2: Помощ за отговарящи на ISO 17025 системи за управление на лаборатории (LMSs) и на отговарящи на ISO 17043 системи за управление на доставчици на изпитвания за пригодност (PMSs).
Помощ за внедряването на отговаряща на EMAS система за управление на околната среда (EMS)
Обособена позиция №: 3
II.2.2)Допълнителни CPV кодове90710000 Управление на околната среда
90713000 Консултантски услуги по проблемите на околната среда
Обособена позиция 3: помощ за отговаряща на EMAS и ISO 14001 система за управление на околната среда (EMS).
Помощ за отговаряща на OHSAS 18001 Система за управление на здравето и безопасността при работа (OHSAS)
Обособена позиция №: 4
II.2.2)Допълнителни CPV кодове71317210 Консултантски услуги относно въздействието върху здравето и безопасността
79417000 Консултантски услуги, свързани с безопасност
Обособена позиция 4: помощ за отговаряща на OHSAS 18001 система за управление на здравето и безопасността при работа (OHSAS).
II osa: Ese
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Teadusuuringute Ühiskeskuse (JRC) Ispra tegevuskoha kvaliteedijuhtimise, laborijuhtimise, keskkonnajuhtimise ning töötervishoiu ja -ohutuse korraldamise süsteemide valdkonnas abistamise teenuste raamlepingud
Viitenumber: JRC/IPR/2019/OP/0699
II.1.2)CPV põhikood79420000 Juhtimisega seotud teenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Spetsialisti teenused JRC juhtimissüsteemide arendamisel, juurutamisel ja hooldamisel abi osutamiseks.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 4 300 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: jah
Pakkumusi võib esitada maksimaalne osade arv: 4
II.2)Kirjeldus
II.2.1)Nimetus:
Abi standardile ISO 9001 vastavate kvaliteedijuhtimise süsteemide valdkonnas
Osa nr: 1
II.2.2)CPV lisakood(id)79420000 Juhtimisega seotud teenused
72224200 Süsteemi kvaliteedi kindlustamise planeerimisteenused
72225000 Süsteemi kvaliteedi kindlustamise hindamis- ja retsenseerimisteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
1. osa: abi standardile ISO 9001 vastavate kvaliteedijuhtimise süsteemide valdkonnas.
Abi ISO 17025 laborijuhtimissüsteemide ja ISO 17043 pädevuskatsete juhtimissüsteemide alal
Osa nr: 2
2. osa: Abi ISO 17025 vastavate laborijuhtimissüsteemide (LMS) ja ISO 17043 pädevuskatsete juhtimissüsteemide (PMS) alal.
Abi EMASile vastava keskkonnajuhtimise süsteemi (EMS) juurutamisel
Osa nr: 3
II.2.2)CPV lisakood(id)90710000 Keskkonnajuhtimine
90713000 Keskkonnaküsimuste nõuandeteenused
3. osa: abi standardile ISO 14001 ja EMASile vastava keskkonnajuhtimise süsteemi (EMS) valdkonnas.
Abi standardile OHSAS 18001 vastava tervishoiu ja ohutuse korraldamise süsteemi (OHSAS) valdkonnas
Osa nr: 4
II.2.2)CPV lisakood(id)71317210 Tervise- ja turvanõustamisteenused
79417000 Ohutusalased nõustamisteenused
4. osa: abi standardile OHSAS 18001 vastava tervishoiu ja ohutuse korraldamise süsteemi (OHSAS) valdkonnas.
II iedaļa: Priekšmets
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Pakalpojumu pamatnolīgumi par palīdzības sniegšanu kvalitātes vadības, laboratorijas pārvaldības, vides vadības un arodveselības un darba drošuma pārvaldības sistēmu jomā Kopīgā pētniecības centra Ispras struktūrvienībai
Atsauces numurs: JRC/IPR/2019/OP/0699
II.1.2)Galvenās CPV kods79420000 Ar vadību saistītie pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Speciālistu pakalpojumi palīdzības nodrošināšanai Kopīgā pētniecības centra (JRC) vadības sistēmu izstrādē, īstenošanā un uzturēšanā
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 4 300 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: jā
Piedāvājumus var iesniegt par maksimālais daļu skaits: 4
II.2)Apraksts
II.2.1)Nosaukums:
Palīdzība ISO 9001 standartam atbilstošu kvalitātes vadības sistēmu jomā
Daļas numurs: 1
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)79420000 Ar vadību saistītie pakalpojumi
72224200 Sistēmas kvalitātes nodrošināšanas plānošanas pakalpojumi
72225000 Sistēmas kvalitātes nodrošināšanas novērtēšanas un pārskata pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
1. daļa: palīdzība ISO 9001 standartam atbilstošu kvalitātes vadības sistēmu (Quality Management System – QMS) jomā.
Palīdzība ISO 17025 standartam atbilstošu laboratorijas pārvaldības sistēmu un ISO 17043 standartam atbilstošu pārbaudes pakalpojumu sniedzēju pārvaldības sistēmu jomā
Daļas numurs: 2
2. daļa: palīdzība ISO 17025 standartam atbilstošu laboratorijas pārvaldības sistēmu (Laboratory Management System – LMS) un ISO 17043 standartam atbilstošu pārbaudes pakalpojumu sniedzēju pārvaldības sistēmu (Providers Management Systems – PMS) jomā.
Palīdzība EMAS atbilstošas vides vadības sistēmas (EMS) ieviešanā
Daļas numurs: 3
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)90710000 Vides pārvaldība
90713000 Vides jautājumu konsultāciju pakalpojumi
3. daļa: palīdzība EMAS un ISO 14001 standartam atbilstošas vides vadības sistēmas (Environmental Management System – EMS) jomā.
Palīdzība OHSAS 18001 standartam atbilstošas arodveselības un darba drošuma pārvaldības sistēmas jomā
Daļas numurs: 4
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)71317210 Veselības un drošības konsultāciju pakalpojumi
79417000 Drošības konsultāciju pakalpojumi
4. daļa: palīdzība OHSAS 18001 standartam atbilstošas arodveselības un darba drošuma pārvaldības sistēmas jomā.
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal för tjänster för tillhandahållande av stöd till system för kvalitet, laboratorier, miljö och arbetsmiljöledning till förmån för det gemensamma forskningscentrumets (JRC) anläggning i Ispra
Referensnummer: JRC/IPR/2019/OP/0699
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79420000 Managementtjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Specialisttjänster för att tillhandahålla stöd avseende utveckling, genomförande och underhålla av JRC:s styrningssystem.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 4 300 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 4
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:
Stöd till kvalitetsstyrningssystem som uppfyller ISO 9001
Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79420000 Managementtjänster
72224200 Planering av system för kvalitetssäkring
72225000 Värdering och granskning av kvalitetssäkring av system
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Del 1: Stöd till kvalitetsstyrningssystem som uppfyller ISO 9001.
Stöd till ISO 17025 om laboratorieledningssystem och ISO 17043 om ledningssystem för leverantörer av kompetenstester
Del nr: 2
Del 2: Stöd till laboratorieledningssystem (LMS - Laboratory Management Systems) som uppfyller ISO 17025 och ISO 17043 om ledningssystem för leverantörer av kompetenstester (PMSs - Providers Management Systems).
Stöd till implementering av ett miljöledningssystem (EMS - Environmental Management System) som uppfyller miljölednings- och miljörevisionsordning (Emas)
Del nr: 3
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)90710000 Miljöledning
90713000 Miljörådgivning
Del 3: Stöd till ett miljöledningssystem som uppfyller ISO 14001 och Emas.
Stöd till ett arbetsmiljöledningssystem som uppfyller OHSAS 18001 (OHSAS)
Del nr: 4
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
Del 4: Stöd till ett arbetsmiljöledningssystem som uppfyller OHSAS 18001 (OHSAS).