Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Подобряване на административното събиране на данни относно насилие от страна на интимния партньор
Референтен номер: EIGE/2019/OPER/01
II.1.2)Основен CPV код73210000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания
II.1.4)Кратко описание:
Основна цел:
Цялостната цел на това проучване е да се съдейства допълнително на държавите — членки на ЕС при изпълнение на общоевропейските индикатори за административно събиране на данни относно насилие от страна на интимния партньор, изнасилвания и убийства на жени, разработени от EIGE и да се разработи класификационна система за убийства на жени.
Конкретна(и) цел(и):
Конкретните цели ще подпомогнат да се подобри сравнимостта и еднородността на административните данни относно базираното на полове насилие.
Специфичните цели са:
1) Да се оцени напредъка на национално ниво при подобряването на наличността на данните, за да се осигурят еднородни данни за насилие от страна на интимния партньор и да се подобри сравнимостта на данни в ЕС;
2) Да се подобри събирането на данни относно свързани с пола убийства на жени и момичета като се разработи класификационна система.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 200 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Advancing Administrative Data Collection on Intimate Partner Violence
Reference number: EIGE/2019/OPER/01
II.1.2)Main CPV code73210000 Research consultancy services
II.1.4)Short description:
Overall objective:
The overall objective of this study is to further assist EU Member States in implementing EU wide indicators on administrative data collection on intimate partner violence, rape and femicide developed by EIGE, and developing a classification system on femicide.
Specific objective(s):
The specific objectives will contribute to improved comparability and uniformity of administrative data on gender-based violence.
The specific objectives are:
1) To assess the progress made at a national level in improving data availability, in order to provide uniform data on intimate partner violence and enhance EU data comparability;
2) To improve data collection on gender-related killings of women and girls by developing a classification system.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 200 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Unaprjeđenje prikupljanja administrativnih podataka o nasilju intimnih partnera
Referentni broj: EIGE/2019/OPER/01
II.1.2)Glavna CPV oznaka73210000 Usluge savjetovanja na području istraživanja
II.1.4)Kratak opis:
Krajnji cilj:
Opći je cilj ove studije dodatno pomoći državama članicama EU-a u provedbi pokazatelja na razini EU-a o prikupljanju administrativnih podataka o nasilju od strane intimnih partnera, silovanju i femicidu koje je razvio EIGE te razvoju sustava klasifikacije za femicid.
Posebni cilj(evi):
Specifični ciljevi pridonijet će boljoj usporedivosti i ujednačenosti administrativnih podataka o rodno uvjetovanom nasilju.
Posebni ciljevi su:
1) procijeniti napredak postignut na nacionalnoj razini u poboljšanju dostupnosti podataka, kako bi se osigurali jedinstveni podaci o nasilju od strane intimnog partnera i poboljšala usporedivost podataka u EU-u;
2) Unaprijediti prikupljanje podataka o ubojstvima žena i djevojaka vezanih uz spol, razvojem sustava klasifikacije.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 200 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A párkapcsolaton belül elkövetett erőszakkal kapcsolatos adminisztratív adatgyűjtés előmozdítása
Hivatkozási szám: EIGE/2019/OPER/01
II.1.2)Fő CPV-kód73210000 Kutatási tanácsadó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Általános célkitűzés:
A tanulmány átfogó célja további segítségnyújtás az uniós tagállamoknak a párkapcsolaton belül elkövetett erőszakkal, nemi erőszakkal és nőgyilkossággal kapcsolatos adminisztratív adatgyűjtésre vonatkozó, EIGE által kifejlesztett, uniós szintű mutatók bevezetésében, valamint a nőgyilkosságra vonatkozó osztályozási rendszer kifejlesztésében.
Konkrét célkitűzés(ek):
A konkrét célkitűzések hozzájárulnak a nemi alapú erőszakra vonatkozó adminisztratív adatok jobb összehasonlíthatóságához és egységességéhez.
A konkrét célkitűzések az alábbiak:
1) Az adatok elérhetősége terén történt nemzeti szintű fejlődés értékelése, mely fejlődés célja egységes adatok biztosítása a párkapcsolaton belül elkövetett erőszakról és az uniós adatok összehasonlíthatóságának javítása;
2) A nemi hovatartozáshoz kapcsolódó nő- és leánygyilkosságokra vonatkozó adatgyűjtés javítása egy osztályozási rendszer kialakításával.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 200 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése: