Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Meidän IT ja talous Oy – Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 (DPS) – Markkinoinnin suunnittelu
Viitenumero: MEITA-326445
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 (DPS)''. Pyydämme tähän dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksyttyjä tarjoajia jättämään tarjouksensa tämän tarjouspyynnön mukaisesti.
Hankintayksikkö valitsee dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
Asiakas pyytää tarjoustanne viestintä- ja markkinointipalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Asiakas valitsee dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Hankintasopimusmalli on tarjouspyynnön liitteenä.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä DPSn kohde ja ehdot sekä liitteessä Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus. Asiantuntijoille asetetut vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä Nimettävät Asiantuntijat.
Hankinnan ennakoitu laajuus on kuvattu liitteessä Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus.