2. Участникът следва да разполага най-малко с 3 (три) лица за продажба на самолетни билети, които ще участват в изпълнението на услугата и които следва да отговарят на изискванията за образование, езикова квалификация и стаж на персонала, посочени в чл. 7 от Наредба № 16-1399 от 11 октомври 2013 г. на министъра на икономиката и енергетиката. В част ІV, раздел В, т. 6 от ЕЕДОП се попълва списък на лицата, чрез които участникът изпълнява изискването по чл. 64, ал. 1, т. 6 от ЗОП.
Лицата, осъществяващи функции по продажби на самолетни билети, следва да са с висше образование или средно образование и придобита професионална квалификация в областта на туризма и притежаващи сертификат, удостоверяващ IATA квалификация. Лицата трябва да владеят най-малко един чужд език. За признаване владеенето на чужд език на лицата се изисква удостоверяване на ниво на владеене на чужд език В2 спрямо приетата Обща езикова европейска рамка (ОЕЕР) (чл. 63, ал. 1, т. 5 от ЗОП). Всеки участник може по своя преценка да предложи и по-голям брой лица.
2. Участникът следва да разполага най-малко с три лица за продажба на самолетни билети, които ще участват в изпълнението на услугата и които следва да отговарят на изискванията за образование, езикова квалификация и стаж на персонала, посочени в чл. 7 от Наредба № 16-1399 от 11 октомври 2013 г.