Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Мониторинг и оценка на инициативи за политиката на ЕС в контекста на целите на ООН за устойчиво развитие
Референтен номер: ESTAT/LUX/2020/OP/0009
II.1.2)Основен CPV код79330000 Статистически услуги
II.1.4)Кратко описание:
Тази покана за участие в търг обхваща помощ за Евростат относно следните дейности, свързани със статистическо измерване в контекста на целите на ООН за устойчиво развитие (ЦУР):
— анализ на верижното въздействие на действията на ЕС и разработване на подход за систематична оценка;
— анализ на взаимовръзките между показателите на ЦУР и разработване на подход за систематична оценка;
— идентифициране на ключови показатели за подобряване на комуникацията относно мониторинга на ЦУР;
— идентифициране на факторите за разработване на политики и взаимодействия между ЦУР и новите инициативи за политиката на ЕС.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 300 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79330000 Статистически услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Мониторинг и оценка на инициативи за политиката на ЕС в контекста на целите на ООН за устойчиво развитие.
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Indikatorgestützte Überwachung und Bewertung der politischen Initiativen der EU im Kontext der Ziele für nachhaltige Entwicklung der Vereinten Nationen
Referenznummer der Bekanntmachung: ESTAT/LUX/2020/OP/0009
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79330000 Statistische Dienstleistungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Diese Ausschreibung umfasst die Unterstützung von Eurostat bei den folgenden Aktivitäten im Zusammenhang mit der statistischen Messung im Zusammenhang mit den UN-Zielen für nachhaltige Entwicklung (Sustainable Development Goals - SDG):
— Analyse der Ausstrahlungseffekte von EU-Maßnahmen und Entwicklung eines systematischen Bewertungsansatzes,
— Analyse der Zusammenhänge zwischen SDG-Indikatoren und Entwicklung eines systematischen Bewertungsansatzes,
— Ermittlung von Schlüsselindikatoren zur Verbesserung der Kommunikation der Überwachung von nachhaltigen Entwicklungszielen,
— Ermittlung von politischen Treibern und Synergien zwischen SDGs und neuen politischen Initiativen der EU.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 300 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79330000 Statistische Dienstleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Indikatorgestützte Überwachung und Bewertung der politischen Initiativen der EU im Rahmen der Ziele für nachhaltige Entwicklung der Vereinten Nationen.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Indicator based Monitoring and Assessing of EU policy Initiatives in the Context of the UN Sustainable Development Goals
II.1.2)Main CPV code79330000 Statistical services
II.1.4)Short description:
This invitation to tender covers assistance to Eurostat in the following activities related to statistical measurement in the context of the UN Sustainable Development Goals (SDGs):
— analysis of spill-over effects of EU actions and development of a systematic assessment approach,
— analysis of interlinkages between SDG indicators and development of a systematic assessment approach,
— identification of key indicators to improve the communication of SDG monitoring,
— identification of policy drivers and synergies between SDGs and new EU policy initiatives.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79330000 Statistical services
II.2.4)Description of the procurement:
Indicator based monitoring and assessing of EU policy initiatives in the context of the UN Sustainable Development Goals.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Uz indikatoriem balstīta ES politikas iniciatīvu uzraudzība un novērtēšana ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu kontekstā
Atsauces numurs: ESTAT/LUX/2020/OP/0009
II.1.2)Galvenās CPV kods79330000 Statistikas pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Šis uzaicinājums uz konkursu ietver palīdzības nodrošināšanu Eurostat turpmāk norādīto darbību ietvaros, kas saistītas ar statistikas novērtēšanu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu kontekstā (SDG – Sustainable Development Goals):
— ES darbību blakusietekmes analīze un sistemātiskas novērtēšanas pieejas izstrāde,
— saiknes starp SDG rādītājiem un sistemātiskas novērtēšanas pieejas izstrādi analīze,
— galveno rādītāju noteikšana, lai uzlabotu SDG uzraudzības komunikāciju,
— politikas virzītājfaktoru un sinerģijas starp SDG un jaunām ES politikas iniciatīvām identificēšana.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)79330000 Statistikas pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Uz indikatoriem balstīta ES politikas iniciatīvu uzraudzība un novērtēšana ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu kontekstā.