Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Технически секретариат за групата от нотифицирани органи съгласно Регламента за строителните продукти (Регламент (EС) № 305/2011 на Европейския парламент и на Съвета (CPR)).
Референтен номер: 610/PP/GRO/IMA/17/1135/9698.
II.1.2)Основен CPV код79410000 Консултантски услуги по управление и стопанска дейност
II.1.4)Кратко описание:
Техническият секретариат на групата от нотифицирани органи по Регламента за строителните продукти (CPR) работи в тясно сътрудничество със службите на Комисията, с председателя на групата от нотифицирани органи (CPR) по Регламента за строителните продукти (GNB) и, където е уместно, с административния секретар на нотифицираните органи, одобрен съгласно някоя от директивите относно нови подходи. Неговите задачи основно се състоят в подпомагане на председателя на ГНО в изпълнението на неговите функции, подготвяне на заседания на консултативната група, съвместно съставяне на технически работни документи и писане на заключения и протоколи от заседанията.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 800 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Поръчка за услуги за технически секретариат с първоначална максимална продължителност от 12 месеца и с максимална стойност 200 000 EUR. Поръчката може да бъде подновена 3 пъти за период от 12 месеца и максимална стойност 200 000 EUR за всяка година, само с изричното писмено съгласие на възлагащия орган преди плащането на баланса.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Tekniskt sekretariat för gruppen av anmälda organ inom ramen för byggproduktförordningen (Europaparlamentets och rådets förordning (EU) nr 305/2011)
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4)Kort beskrivning:
Det tekniska sekretariatet för gruppen av anmälda organ inom ramen för byggproduktförordningen (Construction Products Regulation – CPR) arbetar i nära samarbete med kommissionens avdelningar, med ordföranden för gruppen av anmälda organ (group of notified bodies – GNB) inom ramen för byggproduktförordningen (CPR) och, i tillämpliga fall, med det administrativa sekretariatet för anmälda organ som godkänts inom ramen för något av direktiven enligt den nya metoden. Dess uppgifter ska i huvudsak bestå i att ge stöd till ordföranden för gruppen av anmälda organ i dennes arbete, att förbereda rådgivningsgruppens möten, att i samarbete med andra upprätta tekniska arbetsdokument samt att skriva sammanfattningar och protokoll från mötena.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 800 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Tjänstekontrakt för ett tekniskt sekretariat med en inledande längsta löptid på 12 månader och ett högsta belopp på 200 000 EUR. Kontraktet kan förlängas 3 gånger för en period på 12 månader och för ett högsta belopp på 200 000 EUR för varje år. Detta kan endast ske efter att den upphandlande myndigheten gett sitt uttryckliga skriftliga godkännande före utbetalning av resterande belopp.