Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Carbon Capture and Conditioning Plant
Referensnummer: 23/13
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45251100 Anläggningsarbete för kraftverk
II.1.4)Kort beskrivning:
Öresundskraft is procuring a CCC Plant for its waste inciniration plant.
The work includes FEED and EPC for an complete installation under a partnering agreement.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45231112 Installation av rörsystem
45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk
45333000 Gasinstallationer
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: