Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Toiminnanohjausjärjestelmä
II.1.2)CPV põhikood72212451 Ettevõtte ressursside planeerimise tarkvara arendusteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Hankintayksikkö kilpailuttaa julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista säädetyn lain (1397/2016, hankintalaki) mukaisella kilpailutuksella teknologiaratkaisua toiminnanohjausjärjestelmän hankintaa varten. Hankinnan kohteena on toiminnanohjausjärjestelmän käyttöoikeus. Hankintayksikkö tulee hankkimaan toiminnanohjausjärjestelmän käyttöönottoa koskevia palveluja erikseen.
Hankinnan ennakoitu arvo on 8 000 000—10 000 000 EUR.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)48451000 Ettevõtte ressursside planeerimise tarkvarapakett
II.2.4)Hanke kirjeldus: