Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване относно възникващи проблеми при практиките за колективно лицензиране в дигиталната среда — SMART 2018/0069
Референтен номер: 2018/0069
II.1.2)Основен CPV код79400000 Консултантски услуги по управление и стопанска дейност и свързаните с тях услуги
II.1.4)Кратко описание:
Целта на това проучване ще бъде:
1) Да се оцени ефективността на различните форми на управление на правата в контекста на технологичните промени/онлайн употребите;
2) Да се оцени развитието на мултитериториалното лицензиране в музикалния сектор съгласно Директивата относно колективното управление на авторското право (CRM) (включително броя на общите организации на пазара (ООП), които отговарят на изискванията на Директивата за CRM относно мултитериториалното лицензиране, функционирането на лицензионни центрове, споразуменията за представителство в тази област между ООП, дял на репертоара, наличен съгласно мултитериториалните лицензи, т.н.);
3) Да се проучи как практиките за колективно лицензиране, като ECL или задължителното колективно управление се използват в различните държави-членки; и
4) Да се оцени до каква степен практиките за колективно лицензиране улесняват лицензирането на защитено от авторски права съдържание, особено за онлайн използване, или от друга страна представляват предизвикателство както от правна, така и от икономическа перспектива.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 300 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79400000 Консултантски услуги по управление и стопанска дейност и свързаните с тях услуги
79310000 Услуги по проучване на пазари
79311400 Икономически изследвания
79313000 Услуги по оценка на пазарни характеристики
79311000 Услуги, свързани с проучвания
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Вж. интернет адреса, посочен в раздел I.3).
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μελέτη πάνω στα αναδυόμενα ζητήματα αναφορικά με τις συλλογικές πρακτικές αδειοδότησης στο ψηφιακό περιβάλλον — SMART 2018/0069
Αριθμός αναφοράς: 2018/0069
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79400000 Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο στόχος της παρούσας μελέτης είναι:
1) να αξιολογηθεί η αποτελεσματικότητα των διαφορετικών μορφών διαχείρισης των δικαιωμάτων λαμβάνοντας υπόψη τις τεχνολογικές αλλαγές/διαδικτυακές χρήσεις,
2) να εξεταστεί η ανάπτυξη της πολυεδαφικής αδειοδότησης στον τομέα της μουσικής όπως διέπεται από την Οδηγία για τη συλλογική διαχείριση δικαιωμάτων (CRM) (συμπεριλαμβανομένου του αριθμού των οργανισμών συλλογικής διαχείρισης (CMOs) που συμμορφώνονται με τις απαιτήσεις της Οδηγίας για τη CRM αναφορικά με την πολυεδαφική αδειοδότηση, τη λειτουργία των κόμβων αδειοδότησης, τις συμφωνίες αντιπροσώπευσης σε αυτό τον τομέα μεταξύ των CMO, το ποσοστό διαθέσιμου ρεπερτορίου υπό πολυεδαφική αδειοδότηση, κ.λπ.),
3) να εξεταστεί πώς χρησιμοποιούνται οι πρακτικές αδειοδότησης όπως η ECL ή η υποχρεωτική συλλογική διαχείριση στα διαφορετικά κράτη μέλη, και
4) να αξιολογηθεί σε ποιο βαθμό οι συλλογικές πρακτικές αδειοδότησης διευκολύνουν την αδειοδότηση του περιεχομένου που προστατεύεται από δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας, ειδικά για διαδικτυακούς χρήστες, ή από την άλλη πλευρά συνιστούν πρόκληση και από νομική και από οικονομική προοπτική.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 300 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79400000 Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
79310000 Υπηρεσίες έρευνας αγοράς
79311400 Υπηρεσίες οικονομικών ερευνών
79313000 Υπηρεσίες εκτίμησης απόδοσης
79311000 Υπηρεσίες ερευνών
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε διαδικτυακή διεύθυνση που παρέχεται στο τμήμα I.3).
Services - 245891-2019
Belgium-Brussels: Study on Emerging Issues on Collective Licensing Practices in the Digital Environment — SMART 2018/0069
2019/S 102-245891
Contract notice
Services
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on Emerging Issues on Collective Licensing Practices in the Digital Environment — SMART 2018/0069
Reference number: 2018/0069
II.1.2)Main CPV code
79400000 Business and management consultancy and related services
II.1.4)Short description:
The objective of this study would be:
1) To assess the effectiveness of different forms of management of rights in light of technological changes/online uses;
2) To examine the development of multiteritorial licensing in the music sector as regulated by the CRM Directive (including the number of CMOs compliant with the requirements of the CRM Directive on multi-territorial licensing, the functioning of licensing hubs, the representation agreements in this area between CMOs, the proportion of repertoire available under multi-territorial licences, etc.);
3) To examine how collective licensing practices such as ECL or mandatory collective management are used in the different MS; and
4) To assess to what extent collective licensing practices facilitate the licensing of copyright protected content, especially for online uses, or on the other hand constitute a challenge both from a legal and economic perspective.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
79310000 Market research services
79311400 Economic research services
79313000 Performance review services
79311000 Survey services
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address provided in Section I.3).
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Étude sur les nouveaux problèmes relatifs aux pratiques de licences collectives dans l'environnement numérique - SMART 2018/0069
Numéro de référence: 2018/0069
II.1.2)Code CPV principal79400000 Conseil en affaires et en gestion et services connexes
II.1.4)Description succincte:
Objectifs de la présente étude :
1) Évaluer l'efficacité des différentes formes de gestion des droits à la lumière des changements technologiques et des utilisations en ligne ;
2) Examiner l'évolution des licences multi-territoriales dans le secteur de la musique régies par la directive CRM (y compris le nombre de sociétés de gestion collective conformes aux exigences de la directive CRM sur les licences multi-territoriales, le fonctionnement des plateformes de licences, les accords de représentation dans ce domaine entre les sociétés de gestion collective, la proportion de répertoire disponible dans le cadre de licences multi-territoriales, etc.) ;
3) Examiner la manière dont les pratiques d'octroi de licences collectives telles que les listes ECL ou la gestion collective obligatoire sont utilisées dans les différents États membres ; et
4) Évaluer dans quelle mesure les pratiques en matière de licences collectives facilitent l’octroi de licences des contenus protégés par le droit d'auteur, en particulier pour des utilisations en ligne, ou constituent en revanche un défi, à la fois d'un point de vue juridique et économique.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)79400000 Conseil en affaires et en gestion et services connexes
79310000 Services d'études de marchés
79311400 Services de recherche économique
79313000 Services d'évaluation des performances
79311000 Services d'études
II.2.4)Description des prestations:
Voir adresse Internet indiquée à la section I.3).
Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Studija o pitanjima koja su se pojavila u pogledu praksi o kolektivnom licenciranju u digitalnom okruženju — SMART 2018/0069
Referentni broj: 2018/0069
II.1.2)Glavna CPV oznaka79400000 Usluge savjetovanja na području poslovanja i upravljanja i srodne usluge
II.1.4)Kratak opis:
Cilj bi ove studije bio:
1) procijeniti učinkovitost različitih oblika upravljanja pravima u pogledu tehnoloških promjena / internetskog korištenja;
2) ispitati razvoj izdavanja odobrenja za više državnih područja u glazbenom sektoru kako je regulirano Direktivom o kolektivnom ostvarivanju autorskog prava (uključujući niz organizacija za kolektivno ostvarivanje prava koje su u skladu sa zahtjevima Direktive o kolektivnom ostvarivanju autorskog prava u pogledu izdavanja odobrenja za više državnih područja, funkcioniranja grupacija za izdavanje odobrenja, ugovora o uzajamnom zastupanju među organizacijama za kolektivno ostvarivanje prava, udjela repertoara dostupnog u sklopu odobrenja za više državnih područja itd.);
3) ispitati način na koji se prakse o kolektivnom licenciranju kao što su prošireno kolektivno licenciranje ili obavezno kolektivno ostvarivanje prava upotrebljavaju u različitim državama članicama i
4) procijeniti u kojoj se mjeri praksama kolektivnog licenciranja olakšava licenciranje sadržaja zaštićenog autorskim pravima, ponajprije za internetsko korištenje, ili s druge strane predstavljaju izazov s pravne i ekonomske perspektive.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 300 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a79400000 Usluge savjetovanja na području poslovanja i upravljanja i srodne usluge
79310000 Usluge istraživanja tržišta
79311400 Usluge ekonomskog istraživanja
79313000 Usluge revizije poslovanja
79311000 Usluge anketiranja
II.2.4)Opis nabave:
Vidjeti internetsku adresu navedenu u odjeljku I.3).
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Badanie dotyczące nowych problemów w zakresie praktyk udzielania licencji zbiorowych w środowisku cyfrowym — SMART 2018/0069
Numer referencyjny: 2018/0069
II.1.2)Główny kod CPV79400000 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne
II.1.4)Krótki opis:
Cel tego badania jest następujący:
1) Ocena skuteczności różnych form zarządzania prawami w świetle zmian technologicznych/zastosowań online;
2) Badanie rozwoju licencji wieloterytorialnych w sektorze muzycznym, regulowanym przez dyrektywę w sprawie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (w tym liczba WOR zgodnych z wymogami tej dyrektywy w zakresie licencjonowania wieloterytorialnego, funkcjonowanie centrów licencyjnych, umowy reprezentacji w tym obszarze pomiędzy WOR, zakres repertuaru dostępnego w ramach licencji wieloterytorialnych itp.);
3) Badanie jak praktyki udzielania licencji zbiorowych, takie jak rozszerzone licencje zbiorowe lub obowiązkowe zbiorcze zarządzanie są wykorzystywane w różnych państwach członkowskich; oraz
4) Ocena w jakim zakresie praktyki udzielania licencji zbiorowych usprawniają licencjonowanie treści chronionych prawem autorskim, zwłaszcza na potrzeby zastosowania w internecie lub w jakim zakresie stanowią one wyzwanie, zarówno z perspektywy prawnej i gospodarczej.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79400000 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne
79310000 Usługi badania rynku
79311400 Usługi badań ekonomicznych
79313000 Realizacja usług kontrolnych
79311000 Usługi w zakresie ankiet
II.2.4)Opis zamówienia:
Zob. adres internetowy w pkt I.3).