Tämä ilmoitus on pelkkä ennakkotietoilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Copernicus-ohjelman maailmanlaajuinen asutuksen karttataso
Viitenumero: JRC/IPR/2022/OP/1365-PIN
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73200000 Tutkimus- ja kehitystoiminnan konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Copernicus-ohjelman hätäpalvelun uudet tuotteet toimittavat säännöllisiä ajantasaisia tietoja rakennetuista pintaverkoista, jotka perustuvat satelliittikuvien automaattiseen analysointiin. Jos koordinointia tehdään Copernicus-ohjelman maailmanlaajuinen maapalvelun kanssa, se todennäköisesti pienentää kustannuksia yhteisten validointitoimien ansiosta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)73200000 Tutkimus- ja kehitystoiminnan konsulttipalvelut
71354100 Tietokoneavusteinen kartoitus
71354200 Ilmakartoitus
72316000 Tietojen analysointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Copernicus-ohjelman maailmanlaajuinen asutuksen karttataso.