Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Помощни услуги за организирането на комуникационни и информационни дейности на Информационното бюро на Европейския парламент в Италия (Рим и Милано)
II.1.2)Основен CPV код79416000 Услуги в областта на връзките с обществеността
II.1.4)Кратко описание:
Помощни услуги за организирането на комуникационни и информационни дейности на Информационното бюро на Европейския парламент в Италия (Рим и Милано), като услуги по организиране на семинари,
на събития, услуги по организиране на изложения, панаири и конгреси.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79530000 Услуги по писмени преводи
79418000 Консултантски услуги, свързани със закупуване
79540000 Услуги по устни преводи
79994000 Услуги по предоставяне на договори (архитектурни, инженерни, строителни)
79995000 Услуги по управление на библиотеки
79553000 Услуги по компютърно изготвяне на документи
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Информационното бюро на Европейския парламент (EPLO) отговаря за децентрализираното изпълнение на институционалните комуникации на ЕП. По-конкретно, Бюрото управлява контактите с националните, регионалните и местните медии, ангажира гражданите и заинтересованите лица чрез офлайн и онлайн дейности и предлага платформа за комуникация на членовете на ЕП в държавите членки. В частност, усилията му са от важно значение за кампанията на ЕП за изборите за европейски парламент през 2019 г.
Сключването на рамков договор за комуникационни услуги служи на следните цели:
— да се позволи на EPLO Рим да използва висококачествена професионална подкрепа за различни задачи, които лесно могат да се обслужват от външен доставчик, и така да се освободи капацитет в Бюрото за повече стратегическа работа,
— да се рационализират процесите за обществени поръчки на ГД,
— да се улеснят ежедневните операции с прост процес за поръчки, като се осигурява спазването на правилата за обществени поръчки,
— да се позволи увеличаване на мащаба на комуникационните дейности по време на избирателната кампания.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizzi ta' Appoġġ għall-Organizzazzjoni ta' Attivitajiet ta' Komunikazzjoni u Informazzjoni tal-Uffiċċju ta' Kollegament tal-Parlament Ewropew fl-Italja (Ruma u Milan)
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79416000 Servizzi tar-relazzjonijiet pubbliċi
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Servizzi ta' appoġġ għall-organizzazzjoni ta' attivitajiet ta' komunikazzjoni u informazzjoni tal-uffiċċju ta' kollegament tal-Parlament Ewropew fl-Italja (Ruma u Milan) bħas-servizzi ta' organizzazzjoni ta' seminars,
Servizzi ta' avveniment, wirjiet, servizzi ta' organizzazzjoni ta' fieri u kungressi.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK79530000 Sevizzi tat-traduzzjoni
79418000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-akkwist
79540000 Servizzi ta' l-interpretazzjoni
79994000 Servizzi ta' l-amministrazzjoni tal-kuntratti
79995000 Servizzi ta' l-amministrazzjoni tal-libreriji
79553000 Servizzi tal-pubblikazzjonijiet minn fuq l-iskrivanija
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-Uffiċċji ta' Kollegament tal-Parlament Ewropew (EPLO) huma responsabbli għall-implimentazzjoni deċentralizzata tal-isforzi ta' komunikazzjoni istituzzjonali tal-Parlament Ewropew. B'mod aktar speċifiku, l-Uffiċċji jimmaniġġjaw il-kuntatti mal-midja nazzjonali, reġjonali u lokali, jikkomunikaw maċ-ċittadini u mal-partijiet interessati permezz ta' attivitajiet offlajn u onlajn, u joffru pjattaforma ta' komunikazzjoni għall-MPE fl-Istati Membri. B'mod partikolari, l-isforzi tagħhom huma ċentrali għall-kampanja tal-PE għall-Elezzjonijiet Ewropej tal-2019.
L-istabbiliment ta' qafas ta' kuntratt għas-servizzi ta' komunikazzjoni għandu dawn l-objettivi:
— li jippermetti lill-EPLO ta' Ruma jibni fuq appoġġ professjonali ta' kwalità għolja għal varjetà ta' xogħlijiet li faċilment jistgħu jiġu esternalizzati u b'hekk jilliberaw il-kapaċità fl-Uffiċċji għal xogħol aktar strateġiku,
— li jissimplifika l-proċessi tal-ksib tad-DĠ,
— li jiffaċilita l-operazzjonijiet ta' kuljum bi proċess sempliċi tal-ordnijiet, filwaqt li jissalvagwardja r-rispett tar-regoli tal-ksib,
— li jippermetti ż-żieda fl-iskala tal-attivitajiet ta' komunikazzjoni matul il-perijodu tal-kampanja elettorali.