Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020—2026 (DPS)
Viitenumero: Hansel DPS 00545
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena ovat viestintä- ja markkinointipalvelut Hansel Oy:n asiakkaille. DPS:n kohde on jaettu kahteen (2) luokkaan (osa-alueeseen):
1. Kokonaispalvelu
2. Erillispalvelut.
DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä 1 (Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot).
DPS:n keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat tehdä siihen osallistumishakemuksen. DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä tai muuteta DPS:n voimassaollessa. Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:n kyseiseen luokkaan hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen (1.12.2020) ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä. Hankintasopimukset voivat olla voimassa enintään kuusi (6) vuotta kuitenkin siten, että kaikki hankintasopimukset päättyvät viimeistään 30.11.2028.
VI kohta: Täydentävät tiedot