Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра“ по обособени позиции.
II.1.2)Основен CPV код15000000 Хранителни продукти, напитки, тютюн и свързани с него продукти
II.1.4)Кратко описание:
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обос. позиции:
ОП № 1 „Мляко и млечни продукти“;
ОП № 2 „Месо и месни продукти“;
ОП № 3 „Риба и рибни продукти“;
ОП № 4 „Яйца и яйчни продукти“;
ОП № 5 „Масла и мазнини“;
ОП № 6 „Зърнени храни и храни на зърнена основа“;
ОП № 7 „Картофи и кореноплодни“;
ОП № 8 „Варива“;
ОП № 9 „Зеленчуци — сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове;
ОП № 10 „Плодове — пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодови сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти“;
ОП № 11 „Захар, захарни и шоколадови изделия, мед“;
ОП № 12 „Подправки — пресни и изсушени“;
ОП № 13 „Други храни — майонези и салатни сосове; детски храни; плодови и и билкови чайове; какао, трапезна сол;
ОП № 14 “Готови за консумация храни в консервиран, замразен, концентриран или изсушен вид“.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 849 700.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
„Мляко и млечни продукти“
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15511000 Мляко
15540000 Сирене
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 1 „Мляко и млечни продукти“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 1 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 1 до всички обекти включени в поръчката.
При всяка доставка се изготвя двустранен приемо-предавателен протокол и/или стокова разписка за получените количества, към които се прилагат документи за качество, произход и срок на годност.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 2
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15110000 Месо
15130000 Месни продукти
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 2 „Месо и месни продукти“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 2 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 2 до всички обекти включени в поръчката.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 3
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15220000 Риба, филе и друго месо от риба, замразено
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 3 „Риба и рибни продукти“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 3 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 3 до всички обекти включени в поръчката.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 4
II.2.2)Допълнителни CPV кодове03142500 Птичи яйца
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 4 „Яйца и яйчни продукти“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 4 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 4 до всички обекти включени в поръчката.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 5
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15530000 Масло
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 5 „Масла и мазнини“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 5 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 5 до всички обекти включени в поръчката.
„Зърнени храни и храни на зърнена основа“
Обособена позиция №: 6
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15600000 Мелничарски продукти, нишесте и нишестени продукти
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 6 „Зърнени храни и храни на зърнена основа“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 6 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 6 до всички обекти включени в поръчката.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 7
II.2.2)Допълнителни CPV кодове03212100 Картофи
03221100 Лукови и кореноплодни зеленчуци
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 7 „Картофи и кореноплодни“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 7 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 7 до всички обекти включени в поръчката.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 8
II.2.2)Допълнителни CPV кодове03212210 Сухи бобови зеленчуци
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 8 „Варива“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 8 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 8 до всички обекти включени в поръчката.
„Зеленчуци — сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове
Обособена позиция №: 9
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15322000 Зеленчукови сокове
15331100 Зеленчуци, пресни или замразени
15331400 Зеленчуци в консерва и/или в кутия
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 9 „Зеленчуци — сурови, сготвени, консервирани, замразени, изсушени, ферментирали, зеленчукови сокове Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 9 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 9 до всички обекти включени в поръчката.
„Плодове — пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодови сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти“
Обособена позиция №: 10
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15321000 Плодови сокове
15332100 Плодове, преработени
15332200 Конфитюри, желета, мармалади, пюрета и каши от плодове
15332400 Консервирани плодове
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 10 „Плодове — пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодови сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 10 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 10 до всички обекти включени в поръчката.
„Захар, захарни и шоколадови изделия, мед“
Обособена позиция №: 11
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15831000 Захар
15833000 Захарни изделия
15831600 Мед (за ядене)
15842000 Шоколадови и захарни изделия
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 11 „Захар, захарни и шоколадови изделия, мед“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 11 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 11 до всички обекти включени в поръчката.
„Подправки — пресни и изсушени“
Обособена позиция №: 12
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15872200 Подправки
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 12 „Подправки — пресни и изсушени“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 12 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 12 до всички обекти включени в поръчката.
„Други храни — майонези и салатни сосове; детски храни; плодови и билкови чайове; какао, трапезна сол“
Обособена позиция №: 13
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15841000 Какао
15861000 Кафе
15863000 Чай
15871260 Сосове
15872400 Сол
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 13 „Други храни — майонези и салатни сосове; детски храни; плодови и билкови чайове; какао, трапезна сол“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 13 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 13 до всички обекти включени в поръчката.
„Готови за консумация храни в консервиран, замразен, концентриран или изсушен вид“
Обособена позиция №: 14
II.2.2)Допълнителни CPV кодове15897200 Консервирани хранителни продукти
Периодична доставка на хранителни продукти за детски и социални заведения на територията на Община Мездра по обособена позиция № 14 „Готови за консумация храни в консервиран, замразен, концентриран или изсушен вид“. Видовете хранителни продукти, които са предмет на доставката по Обособена позиция № 14 са подробно описани в Техническа спецификация, неразделна част от документация за участие. В техническата спецификация Възложителят е посочил информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти /за 24 месеца/, както и периодичността на подаване на заявки за доставка на хранителните продукти. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина — в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Мездра. Възложителят си запазва правото да променя количествата с оглед на реалните нужди. Възложителят има право да: намалява/увеличава количества на хранителни продукти; да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация.
Участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от ОП № 14 до всички обекти включени в поръчката.