Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на специал.оборудване за ЦНИЛ за консерв.и рестав.на недв.културно наследство по проектBG05M2OP001-1.001-0001 по 5 обос.пози
II.1.2)Основен CPV код38000000 Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия)
II.1.4)Кратко описание:
„Доставка на специализирано оборудване за Централна научно-изследователска лаборатория за консервиране и реставриране на недвижимото културно наследство (ЦНИЛ-КР-НКН) по проект BG05M2OP001-1.001-0001 "Изграждане и развитие на център за върхови постижения "Наследство БГ"по 5 об.позиции: Об.поз.1- Доставка на измервателни уреди за различни физични величини
Характерни при строителните материали и процеси в строителството, както и уреди за подготовка на образци от строителни материали преди изпитване за определяне на физични величини.Об.поз.2-Доставка на измервателни уреди за различни физични величини, както и уреди за сканиране на обекти под бетон или почва.Об.поз.3-Доставка на електронен микроскоп;Об.поз.4-Доставка на уред за електромагнитна спектроскопия;Об.поз.5Доставка на технически уреди за измерване на дължини, наблюдение на труднодостъпни места,пробиване, рязане, заваряване, запояване, повдигане, натоварване, както и защитни аксесоари за оператори при извършване на гореоп.дейности
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 864 375.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Доставка на измервателни уреди за различни физични величини
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38000000 Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия)
38300000 Измервателни инструменти
38400000 Уреди за контрол на физически характеристики
38500000 Уреди за контрол и изпитания
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предметът вкл. доставка, инсталиране/тестване, обучение и гаранционно обслужване на техническо оборудване, описани подробно по брой и вид в техническата спецификация, като: 1бр.Колориметър,1бр. мелница,1бр.Уред за определяне на съпротивлението на пробиване на скални материали и разтвори, 1бр.Уред за измерване на адхезията, 1бр.Уред за измерване на грапавост,1бр.Газов порьозиметър, 2бр.Двойни плоски крикове за изпитване на зидария. Минималните технически изисквания към специализираното оборудване са описани в технически спецификации, съставляващи неразделна част от Документацията на обществената поръчка.
Доставка на измервателни уреди за различни физични величини, както и уреди за сканиране на обекти под бетон или почва
Обособена позиция №: 2
Предметът вкл. доставка, инсталиране и тестване, обучение и гаранционно обслужване на специализирано оборудване, подробно описано по вид и количество в техническа спецификация, като: 1бр георадар, 1бр.Ултразвуков апарат, 2бр-Твърдомерен апарат за бетон, 2бр.Твърдомерен апарат за скали и камъни, 1бр.Твърдомерен апарат за "меки материали" като лек-бетон, гипсокартон и пресни разтвори, 2брУреди за измерване на влажност на бетона, 1бр. Уреди за измерване на влажност на дървесина, 1брУред за обемно сканиране на армировка, определяне на нейното местоположение, диаметър и бетонно покритие, 1бр. Уреди за измерване на влажност на дървесина, 1бр.Уред за откриване на биологични и механични повреди в дървесина, 1бр.Уред за определяне на съпротивление при пробиване в дървесина, 1бр.Уред за определяне твърдостта на дървесината, 1брУред за дефектоскопия в дървесината, 1бр.Уред за определяне на класът на дървесината, 1бр-Уред за определяне на якостта на опън на дървесината, 1брУред за определяне на якостта на опън на дървесината, 1бр. Ултразвуков анализатор и трансдюсери
2бр.Сонди към ултразвуковия анализатор, 2бр.Твърдомер за тухли, 1бр-Твърдомер за скали и камъни, 1бр.Сканиращ уред за армировка, 1бр.Диагностичен вибромер за машини, 1бр.Диагностичен виброметър за машини с 3-осна сонда, 1брУлтразвуков дебеломер за метали. Минималните технически изисквания към специализираното оборудване са описани в техническата спецификация към Документацията за участие в обществената поръчка.
Доставка на Електронен микроскоп
Обособена позиция №: 3
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38510000 Микроскопи
38511000 Електронни микроскопи
Доставка, инсталиране/тестване, обучение и гаранционна поддржка на 1бр. електронен микроскоп: Сканиращ електронен микроскоп с възможност за бъдещи надстройки. Минимален брой сканиращи сонди: морфология на повърхността и композиционни изображения. Микроскопа следва да е оборудван с голяма камера за пробни образци и разнообразни сканиращи обхвати. Следва да е оборудван с работна станция с операционна система 10Pro и софтуер за записване и обработка на изображенията. Минималните технически характеристики са описани подробно в техническа спецификация към поръчката.
Доставка на Уред за електромагнитна спектроскопия
Обособена позиция №: 4
38433000 Спектрометри
Доставка, инсталиране/тестване, обучение и гаранционна поддръжка на уред за електромагнитна спектроскопия. Раманов спектрограф за качествен спектрален анализ. Уредът следва да притежава висока чувствителност и голям динамичен диапазон. Измервания на абсорбция, отразяваща способност, флуоресценция и Раман. Уредът следва да разполага с високоскоростен буфер за усъвършенствани измервания, гарантиращ бързина и цялост на данните при високи скорости на събиране. Уредът следва да позволява да бъде използван както в лабораторни условия така и в приобектови условия. Уредът следва да се достави със софтуер, за две работни места, за събиране и обработка на измерванията съвместим с операционна система 10Pro. Минималните технически характеристики са посочени в техническата спецификация.
Доставка на технически уреди за измерване на дължини, наблюдение на труднодостъпни места, пробиване, рязане,заваряване,запояване,повдигане, натоварване, както и защитни аксесоари за оператори при и
Обособена позиция №: 5
Доставка, инсталиране/тестване, обучение и гаранационна поддръжка на технически уреди за измерване на дължини, наблюдение на труднодостъпни места, пробиване, рязане, заваряване, запояване, повдигане, натоварване, както и защитни аксесоари за оператори при извършване на гореописаните дейности, описани подробно по вид, количество и технически характеристики в техническа спецификация. Включват се: Дискова резачка-лазерна, Диамантено пробивна машина, Компактна диамантено пробивна машина, Генератор за ток-3,5kW, Лазерен далекомер, Хидравлична ръчна помпа, Хидравличен крик 30 тона за хидравлична ръчна помпа (2бр), Хидравлична ръчна помпа в комплект плоски крикове с ход 15мм Стоманени крикове с ход 150мм -2бр., Хидравлична електрическа помпа, Алуминиеви двойнодействащи крикове с ход 150мм 2бр., Свързващ блок за алуминиеви двойнодействащи крикове, Видеоскоп портативен, Детектор портативен за метали, Акумулаторен ударен гайковерт, Акумулаторен пробивен винтоверт, Акумулаторен перфоратор, Ъглошлайф, Акумулаторна лампа, Ударна бормашина електрическа, Менгеме, Eлектрически перфоратор-къртач, Компактен мултифункционален уред за: Шлифоване, рязане с трион с потопяемо ножче, рязане с трион със сегментно ножче, Прободен трион, Ръчен циркуляр, Прахоулавяща машина, Пистолет за горещ въздух, Комплект работна маса с мет. плот и аксесоари към нея, Комплект чук, секачи, избивачи тип Гедоре или еквивалентен, Комплект клещи тип Гедоре или еквивалент, Комплект инструменти в куфар - тип Гедоре или еквивалент, Дигитален шублер с кабел за данни, Дигитален индикатор ID-C с обхват до 12,7мм (3бр.), Дигитален индикатор ID-C с обхват до 25,4мм, Кабел за данни за ID-C с д-на 2м, Магнитни стойки за ID-C с работен радиус до 160мм, Инвенторен апарат за ръчно електродъгово заваряване с кабели към него, Защитни аксесоари за ръчно електродъгово заваряване, Щипка за вадене на бетонни ядки (първи вид), Щипка за вадене на бетонни ядки (втори вид), Станция за запояване на оловен и безоловен припой
Минималните технически характеристики са описани в техническа спецификация.