II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Monialaisen työllistymistä edistävän yhteispalvelun (TYP) käytännön toiminta rakentuu verkostoyhteistyölle ja paikalliselle sopimiselle. Alueellisia TYP-verkostoja on 31. Verkoston toiminnasta, toimipisteistä, tarjottavista palveluista ja henkilöstöstä sovitaan yhteistyösopimuksessa, jonka verkostossa mukana olevat kunnat, TE-toimisto ja Kela laativat.
Monialaiset palvelut tarvitsevat kehittyäkseen laajalti viestinnän ja markkinoinnin palvelujen kautta saavutettavaa näkyvyyttä ja tukea
vakiintuakseen valtakunnallisesti tunnetuiksi palveluiksi. Tällä hankinnalla em. kumppani on hankittu.
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
DPS:n sisäinen kilpailutus on tehty luokassa 1 Kokonaispalvelu.
Monialaisen työllistymistä edistävän yhteispalvelun (TYP) käytännön toiminta rakentuu verkostoyhteistyölle ja paikalliselle sopimiselle. Alueellisia TYP-verkostoja on 31.
Verkoston toiminnasta, toimipisteistä, tarjottavista palveluista ja henkilöstöstä sovitaan yhteistyösopimuksessa, jonka verkostossa mukana
olevat kunnat, TE-toimisto ja Kela laativat.
vakiintuakseen valtakunnallisesti tunnetuiksi palveluiksi. Tällä hankinnalla on etsitty kumppani toteuttamaan em. viestinnän tarpeet.