Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Ruokakuljetukset välillä Joensuu - Outokumpu ja lähialueilla, Polkka - Pohjois-Karjalan tukipalvelut oy
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi60100000 Tieliikennepalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen ruokakuljetuksista välillä Joensuu - Outokumpu ja lähialueilla 01.08.2023 alkaen. Sopimus jatkuu toistaiseksi voimassaolevana kuuden (6) kuukauden irtisanomisajalla.
Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset.
Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 624 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinta koskee ruokakuljetuksia välillä Joensuu - Outokumpu ja lähialueilla