Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Suomussalmen kunnan taajama-alueen talvihoitourakka 2023-2026, optiot 2027 ja 2028
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi50230000 Teiden ja niihin liittyvien laitteiden korjaus, kunnossapito ja muut palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Suomussalmen kunta pyytää tarjouksia taajama-alueen talvikunnossapidosta.
Tarkempi sisältö on kerrottu tarjouspyynnön liiteasiakirjoissa.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Urakkaan kuuluu tarjouspyyntöasiakirjoissa ja työkohdekartoissa määritellyn urakka-alueen talvihoitotyöt.
Urakkamuoto on kokonaisurakka. Maksuperusteena on hinnoiteltavan tarjouslomakkeen perusteella määräytyvä kokonaishinta. Urakoitsijan tulee sisällyttää antamaansa kokonaishintaan tarjouspyynnössä kuvatun työtuloksen aikaansaamiseksi kaikkien tarpeellisten töiden kustannukset.