Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Skolskjuts och turbundna resor
Referensnummer: KS/2023:35
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4)Kort beskrivning:
Persontransporter avseende skolskjuts samt turbundna resor
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 19 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: