Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Työsuhdepolkupyörien leasingpalvelu
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi66000000 Rahoitus- ja vakuutuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on työsuhdepolkupyörien ja -sähköpolkupyörien leasingpalvelu, joka mahdollistaa työsuhdepolkupyöräedun hyödyntämisen Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen henkilöstölle. Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueella työskentelee yhteensä yli 4000 työntekijää.
Hankittava kokonaisuus sisältää leasingrahoituksen sekä työsuhdepyörien sopimusten hallinnoinnin, asiakaspalvelun sekä sähköisen hallintajärjestelmän käytön tilaajalle sekä tilaajan työsuhdepyöräetuun oikeutetulle henkilöstölle.
Sopimuskausi alkaa heti, kun hankintapäätös on saanut lainvoiman. Sopimus on voimassa toistaiseksi.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena on työsuhdepolkupyörien ja -sähköpolkupyörien leasingpalvelu, joka mahdollistaa työ-suhdepolkupyöräedun hyödyntämisen Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen henkilöstölle. Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueella työskentelee yhteensä yli 4000 työntekijää.