Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Tekniska konsulter Brand och säkerhet
Referensnummer: UH-2022-299
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Örnsköldsvik kommun, AB Övikshem, Övik Energi AB och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal på tekniska konsulter inom området brand och säkerhet för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: