Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 2.4-2023-504
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla Kundserviceverktyg för Vasamuseet och Vrak – Museum Of Wrecks. SMTM har behov av ett kundserviceverktyg för ca 30 användare. Upphandlingen omfattar även:
- Leverans och implementering av verktyget
- Drift, underhåll, service och support
- Digital utbildning och användarhandledning.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48219300 Programvara för administration
48311000 Programvara för dokumenthantering
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
48445000 Programvara för kundhantering
48810000 Informationssystem
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: