Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
AV-järjestelmät, AV-laitteet, asennus, vuosihuollot, vikapäivystys ja viankorjauspalvelut
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi51100000 Sähkölaitteiden ja mekaanisten laitteiden asentaminen
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Kilpailutuksen kohteena ovat AV-laitteet ja niiden asennus, vuosihuolto, vikapäivystys ja viankorjauspalvelut. Tarkemmat tiedot liitteissä. Kohteena on Asikkalan kunnan Vääksyn Yhteiskoulun yläkoulun ja lukion uudisrakennus.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)51100000 Sähkölaitteiden ja mekaanisten laitteiden asentaminen
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Kilpailutuksen kohteena ovat AV-laitteet, AV-tarvikkeet ja niiden asennus, vuosihuolto, määräaikaishuolto, vikapäivystys ja viankorjauspalvelut. Lisäksi järjestelmän kaikkien ominaisuuksien toimivaksi testaaminen, dokumentointi, raportointi, ohjelmointi, ohjelmoinnin päivitys ja koulutus. Lista järjestelmästä, laitteista ja huolto- ja ylläpitosopimus liitteenä.
Kohteena on Asikkalan kunnan Vääksyn Yhteiskoulun yläkoulun ja lukion uudisrakennus.