С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване на опциите за разработка на онлайн инструменти и услуги в подкрепа на инвеститорите на дребно в решенията им за инвестиране
Референтен номер: FISMA/2017/117(05)/C
II.1.2)Основен CPV код
79311400 Икономически изследвания
II.1.4)Кратко описание:
Целта на проучването е:
— Да картира най-подходящите съществуващи и възникващи решения за онлайн инструменти и услуги в подкрепа на инвеститорите на дребно в решенията им за инвестиране в ЕС и по света и оценка на техните рискове и възможности от потребителска перспектива;
— Да предложи опции за незаконови инициативи на ниво ЕС и да предостави оценката им;
— Да открие предпочитана(и) опция(и) и да предостави описание на проект за изпълнението им.
Проучването трябва да разглежда опции в подкрепа на (допълнително) развитие на частни или публични инициативи (напр. онлайн калкулатори, публични бази данни, частно-публични инициативи).
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 300 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
66171000 Финансови консултантски услуги
79312000 Услуги по анализ на пазара
79314000 Технико-икономическо изследване
79311410 Оценка на икономическото влияние
72316000 Услуги по анализ на данни
72330000 Услуги по стандартизация и класификация на съдържание и данни
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изпълнителят трябва да извършва следните задачи и да предоставя следното:
(1) Да извършва картиране и анализ на съществуващи и възникващи решения в подкрепа на инвеститорите на дребно в избора на продукти за инвестиране, по-конкретно:
а) Да опише инструментите и услугите в Европейския съюз и по-света, които помагат на инвеститорите да преодолеят предизвикателствата, които срещат, когато търсят и сравняват инвестиционни продукти на дребно и да опише рисковете и възможностите за потребителите, използващи тези инструменти;
б) Да открие европейски или международни практики, които могат да се вземат за пример или като начална точка за разработка на инструмент или услуга за целия ЕС;
в) Да открие недостатъците на съществуващите решения; в частност да опише как потенциален конфликт на интереси, произтичащ от финансови модели, се (или не се) разрешава.
(2) Да предложи поне 3 опции за незаконови инициативи на ниво ЕС и оценката им;
Описанието на предлаганите опции трябва да включва поне следното:
а) Добавена стойност на предлаганата опция за всички засегнати заинтересовани лица;
б) Влияние върху съществуващия пазар и заинтересовани лица;
в) Синергии и оперативна съвместимост със съществуващи инструменти и услуги;
г) Форма и техническа инсталация, които може да са нужни, напр. онлайн платформа, уебсайт, приложение;
д) Събиране, съхранение и консолидиране на данни, включително ролята и отговорността на ангажираните действащи лица;
е) Как ще се осигурява презентация на пълни, безпристрастни и лесни за разбиране резултати;
ж) Ключови заинтересовани лица, отговарящи за разработката и операциите;
з) Финансови нужди и техните източници, по-конкретно нужда от публично финансиране на национално или европейско ниво и неговата форма;
и) Описание дали може да се изпълни в ЕС в рамките на съществуващата правна и регулаторна рамка или какви промени в законодателството на ЕС ще са нужни;
й) Други правни, регулаторни и технически ограничения за отстраняване.
Тези опции трябва да се сравнят със сценария „обичайна работа“, т.е. органично развитие на пазара за консолидиране на данни, воден от търговските предприятия. Сценарият „обичайна работа“ трябва конкретно да вземе предвид, че вече има частни инициативи, които предоставят специализирана информация и аналитични услуги на клиентите си.
(3) Да предложи път за изпълнение на предпочитаната(ите) опция(и), в частност:
а) Откриване на предпочитаната опция и обяснение на причините;
б) Предоставяне на описание на проекта, което между другото да включва: преглед на проекта, целите му, ползи, метод на изпълнение, график, изисквания, прогнозирани финансови ресурси и формата им и очаквани резултати.