II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Asiakas pyytää tarjoustanne viestintä- ja markkinointipalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020—2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
DPS:n sisäinen kilpailutus on tehty luokassa 2 Erillispalvelut (palvelualue 2 Viestinnän suunnittelu ja toteutus).
Asiakas valitsee dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Hankintasopimusmalli on tarjouspyynnön liitteenä.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä DPS:n kohde ja ehdot sekä liitteessä Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus. Asiantuntijoille asetetut vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä Asiantuntijat.
Hankinnan ennakoitu laajuus on kuvattu liitteessä Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus.