Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dynamiskt inköpssystem - Handledarutbildning
Referensnummer: 1801051
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod80510000 Specialutbildning
II.1.4)Kort beskrivning:
Handledarutbildning för medarbetare i Region Skåne:
A. Grundläggande handledarutbildning för medarbetare
B. Grundläggande handledarutbildning för specialistläkare som handleder ST-läkare
C. Utbildningsdagar i handledning för specialistläkare/ST-läkare vid handledarutbildning och i utbildningsprogrammet STyrkelyftet, SUS
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)80500000 Utbildningstjänster
80511000 Personalutbildning
80590000 Handledning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: