VII.1.2)Tекст за коригиране в оригиналното обявлениеНомер на раздел: III.1.2)
Част от текста, която трябва да се промени: Икономическо и финансово състояние:
Вместо:
Списък и кратко описание на критериите за подбор:
На основание чл. 61, ал. 1, т. 1 от ЗОП възложителят поставя условие, участникът да е реализирал минимален общ оборот от доставки сходни с предмета на поръчката за послените 3 (три) приключили финансови години, а именно (2013, 2014 и 2015 г.) на база годишните обороти и в зависимост от датата на която участника е учреден или е започнал дейността си.
Документи, с които се доказва изискването:
Изисквано минимално/ни ниво/а:
2. Участникът в настоящата процедура трябва да разполага с необходимия брой технически лица и/или организации, включени или не в структурата на кандидата или участника, включително такива, които отговарят за контрола на качеството. Доказва се с представяне на Списък на технически лица и/или организации, включени или не в структурата на кандидата или участника, включително тези, които отговарят за контрола на качеството.
2. Да има поне 4 (четири) превозни средства (цистерни) — собствени или наети (За обособени позиции № 1 и № 3). Доказва се с представяне на Списък на техническите средства и съоръжения за осигуряване на качествено изпълнение на поръчката, заедно с доказателства, че ще бъдат на разположение на участника през целия срок на изпълнение на поръчката, ако са наети. Когато участникът предвижда участие на подизпълнител/и изискванията спрямо тях се прилагат съобразно вида и дела на тяхното участие, съгласно чл. 66, ал. 2 от ЗОП. В случай на участие на чуждестранни физически или юридически лица, същите представят документи, доказващи техническите възможности, съгласно действащото в страната законодателство, в която са регистрирани.
Да се чете:
2. Участникът в настоящата процедура трябва да разполага поне с:
За Обособена позиция № 1: Участникът следва да имат на разположение поне 4 (четири) транспортни средства (автомобилни цистерни), които да отговарят на изискванията на Закона за автомобилните превози, Наредба № 40/14.01.2004 г. за условията и реда за извършване на автомобилен превоз на опасни товари при спазване на изискванията на Европейската спогодба за международен превоз на опасни товари по шосе (ADR).
За Обособена позиция № 2: Участникът следва да имат на разположение поне 2 (два) търговски обекта (бензиностанция) на територията на Област Варна, в която да е инсталирано устройство за разплащане чрез катри за безналично плащане.
За Обособена позиция № 3: Участникът следва да имат на разположение поне 4 (четири) транспортни средства (автомобилни цистерни), които да отговарят на изискванията на Закона за автомобилните превози, Наредба № 40/14.01.2004 г. за условията и реда за извършване на автомобилен превоз на опасни товари при спазване на изискванията на Европейската спогодба за международен превоз на опасни товари по шосе (ADR).
Забележка: При подаване на офертата Участниците декларират съответствието с този критерий за подбор само като попълват съответния раздел в ЕЕДОП. За всяка обособена позиция за която участника участва се попълва и подава отделен ЕЕДОП.
Номер на раздел: IV.2.2)
Част от текста, която трябва да се промени: Срок за получаване на оферти или на заявления за участие:
Дата: 26/09/2016
Местно време: 16:30
Дата: 18/10/2016
Номер на раздел: IV.2.7)
Част от текста, която трябва да се промени: Условия за отваряне на офертите:
Дата: 28/09/2016
Местно време: 11:00
Дата: 20/10/2016