Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Valtioneuvoston kanslia - Luokka 2 - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) - Viestinnän suunnittelu ja toteutus ja markkinoinnin suunnittelu ja toteutus
Viitenumero: VN/1566/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Valtioneuvoston kanslia kilpailutti viestintä- ja markkinointipalveluita tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti, ja hankintarenkaassa mukana olevien ministeriöiden puolesta. Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
DPS:n sisäinen kilpailutus tehtiin luokassa 2 Erillispalvelut, ja tarjouspyyntö oli jaettu kahteen itsenäiseen osa-alueeseen: osa-alue 1 viestinnän suunnittelu ja toteutus ja osa-alue 2 markkinoinnin suunnittelu ja toteutus.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Viestinnän suunnittelu ja toteutus
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena on viestinnän suunnitteluun ja toteutukseen liittyvät palvelut.
Markkinoinnin suunnittelu ja toteutus
Osa nro: 2
Hankinnan kohteena on markkinoinnin suunnitteluun ja toteutukseen liittyvät palvelut.