II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Neuvontapalvelujen toimittaminen Euroopan investointipankin pääsihteeristölle
Viitenumero: CFT-1639
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79410000 Yritysten ja johdon konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän tarjouspyynnön tavoitteena on pyytää palvelujen toimittamista sellaisten toimien tukemiseksi, joita toteutetaan pääsihteeristössä tai joita pääsihteeristö johtaa EIP-ryhmässä ja jotka koskevat sääntelymuutoksia (ja niiden vaikutuksia), strategian ja organisaation määrittelyä ja toteutusta sekä liiketoiminta-analyysiä ja hankejohtamista/muutoksenhallintaa.
Tämän tarjouspyynnön tavoitteena on valita viisi palveluntarjoajaa kutakin jäljempänä kuvattua kolmea erää varten sellaisen rinnakkaisen puitesopimuksen yhteydessä, johon liittyy kilpailun uudelleenkäynnistäminen:
• erä 1: sääntelymuutokset,
• erä 2: strategian ja organisaation määrittely ja toteutus,
• erä 3: liiketoiminta-analyysi ja hankejohtaminen/muutoksenhallinta pääsihteeristöön liittyvillä aloilla.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea osien enimmäismäärä: 3
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72221000 Yritysanalyysejä koskevat konsulttipalvelut
79400000 Yrityskonsultointi, johdon konsultointi ja niihin liittyvät palvelut
79410000 Yritysten ja johdon konsulttipalvelut
79411000 Yleiset johdon konsulttipalvelut
79411100 Liiketoiminnan kehittämistä koskevat asiantuntijapalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Palveluntarjoajan on toimitettava EIP:lle tukea ja asiantuntemusta parhaiden pankkikäytäntöjen tarkastelussa tietyillä vakavaraisuuteen ja muuhun kuin vakavaraisuuteen liittyvillä sääntelyn aloilla mahdollisten sääntelyn ja markkinakäytännön valossa löytyvien puutteiden ja EIP-ryhmältä vaadittavien nämä puutteet poistavien toimien tunnistamiseksi.
Asian monimutkaisuuden ja muuttuvan sääntely-ympäristön vuoksi tähän erään voi sisältyä seuraavaan ei-tyhjentävään luetteloon kuuluvia aloja:
• parhaisiin pankkikäytäntöihin liittyvien sääntelyvaatimusten (vakavaraisuus / muu kuin vakavaraisuus) arviointi: tavoitteena on ymmärtää, miten EIP tulkitsee sääntelyvaatimuksia ja mitä vaikutuksia kyseisillä vaatimuksilla on EIP:n organisaatiokehyksessä sekä EIP-ryhmän tasolla (sovellettavissa tapauksissa),
• EIP-ryhmän organisaatioon, prosesseihin ja menettelyihin liittyvien muutosten arviointi ja tuki parhaisiin pankkikäytäntöihin liittyvien vaatimusten noudattamista varten: suoraan ja/tai epäsuorasti sääntelyvaatimuksen arvioinnin seurauksena ja kyseisten vaatimusten täytäntöönpanon yhteydessä.
• hyvän hallintotavan ja yleisen hallintorakenteen vahvistaminen niin, että huomiota kiinnitetään EIP-ryhmän hallinnoinnin mekanismiin, optimointiin ja toimintaan (sekä yritystasolla että institutionaalisella tasolla) ja varmistetaan organisaation tehokas ja vakaa hallinta,
• tietoisuuden ja ymmärryksen lisääminen kehittyvistä sääntelymuutoksista, jotka voivat vaikuttaa EIP-ryhmään: neuvonnan tarjoaminen sääntelyvaatimusten tuntemuksen lisäämiseksi ja vahvistamiseksi sääntelyseurantapalvelun (ja kaiken siihen liittyvän infrastruktuurin) ja/tai minkä tahansa muun tyyppisen aloitteen avulla, jotta voidaan parantaa henkilöstön tietämystä sääntelyvaatimuksista,
• sisäisten tarkastusten (ja niihin liittyvien riskien) arviointi: tarkastukset ovat tarpeen pankin/ryhmän eri liiketoiminta-alojen asianmukaisen ja tehokkaan toiminnan varmistamiseksi pankin sisäisen valvonnan kehyksen mukaisesti.
Odotetut suoritteet määritetään kunkin erillisen toimeksiannon osalta.
II.2.1)Nimi:
Strategian ja organisaation määrittely ja toteutus
Osa nro: 2
Palveluntarjoajien on tarjottava EIP-ryhmälle strategiaan ja organisaatioon liittyvää tukea ja asiantuntemusta pankissa tehtäviä ja pääsihteeristöön liittyviä laajoja muutoshankkeita varten.
Tämän erän palvelut voidaan jakaa seuraavan ei-kattavan toimiluettelon mukaisesti:
• strategian määrittely ja toteutus: pääsihteeristön neuvonta strategian määrittelyssä ja monialaisten toteutussuunnitelmien suunnittelussa sellaisia suuria aloitteita varten, joilla voi olla joko organisatorisia ja/tai institutionaalisia vaikutuksia,
• tavoitetoimintamalli: näkemyksien ja neuvonnan tarjoaminen laitoksen tiettyjen toimintojen tai palveluiden arviointia varten organisaation keskeisten periaatteiden (muun muassa kolme puolustuslinjaa, tiettyjen toimintojen ulkoistaminen) mukaisesti ja siten, että varmistetaan pankin toiminnan tehokkuus ja toimivuus,
• hallinnointia koskevat aiheet: näkemysten tarjoaminen hyvän hallintotavan arviointia varten (pankin hallinnon toiminnan parantamiseksi) ja kaikista muista hallintoon tai organisaatioon liittyvistä asioista (jotka liittyvät erityisesti arviointien suosituksiin, sisäisen tarkastuksen raportteihin jne.).
Liiketoiminta-analyysi ja hankejohtaminen/muutoksenhallinta pääsihteeristöön liittyvillä aloilla
Osa nro: 3
72224000 Projektinjohtoa koskevat konsulttipalvelut
Palveluntarjoajien on tarjottava tukea ja asiantuntemusta liiketoiminnan analysointiin ja hankejohtamiseen/muutoksenhallintaan liittyvissä asioissa pääsihteeristön muodostaville eri ryhmille tai mitä tahansa pääsihteeristön johdolla toteutettavaa aloitetta varten.
— hankkeen/ohjelmien hallintaan liittyvät valmiudet: tuki hankkeiden/ohjelmien suunnittelua, toteutusta ja seurantaa varten (esim. hankkeiden/ohjelmien hallinnan ja ohjauksen määrittely ja elävöittäminen, suunnittelun määrittely ja seuranta, hankkeiden/ohjelmien hallinnoinnista vastaava yksikkö, riskien/ongelmien hallinta),
— muutoksenhallintaan liittyvät valmiudet: kaikkien aloitteiden (hanke tai ohjelma) tukeminen muutoksenhallinnan kannalta (esim. muutoksenhallintasuunnitelman laatiminen, tukiviestintä, asiaankuuluvat koulutustoimia ja muut asiaan liittyvät aiheet),
— sihteeristön yleiset käytännöt, prosessit, menettelyt ja valvontatoimet: pääsihteeristön vastuulle kuuluvien tai pääsihteeristöön liittyvien käytäntöjen, politiikan, prosessien ja menettelyjen suunnittelun, arvioinnin ja toteuttamisen edistäminen. Tähän sisältyy myös pääsihteeristön sisäisen valvonnan kehyksen yhteydessä tunnistettujen valvontatoimien suunnittelu ja arviointi,
— liiketoiminta-analyysi: liiketoimintatarpeiden määrittelyn ja muotoilun tukeminen teknisiä ratkaisuja koskevan suunnitelman valmistelua ja ratkaisumallien seurantaa varten teknisten työryhmien kanssa,
— tietojen analysointi ja raportointi: tuki erityisesti pääsihteeristölle suurten tietokokonaisuuksien analysointia varten (tietojen analysointivalmiuksien avulla - ensisijaisesti taloudellista analyysiä varten) ja tietojen raportointia varten.
II dalis: Objektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Konsultavimo paslaugų teikimas Europos investicijų banko generaliniam sekretoriato direktoratui
Nuorodos numeris: CFT-1639
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas79410000 Verslo ir valdymo konsultacinės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šio kvietimo pateikti pasiūlymus tikslas – prašyti teikti paslaugas, kuriomis būtų remiama veikla, priklausanti Generalinio sekretoriato direktorato kompetencijai, arba kuriai vadovauja generalinis sekretoriatas visoje EIB grupėje, t. y. reguliavimo pakeitimų (ir jų atitinkamo poveikio), strategijos ir organizacinės apibrėžties bei įgyvendinimo, taip pat verslo analizės ir projekto / pokyčių valdymo srityse.
Šio kvietimo pateikti pasiūlymus tikslas – atrinkti 5 paslaugų teikėjus kiekvienai iš 3 dalių pagal preliminariąją sutartį su keliais tiekėjais pakartotinai skelbiant konkursą:
• 1 dalis: Reguliavimo pakeitimai;
• 2 dalis: Strategijos ir organizacijos apibrėžimas ir įgyvendinimas;
• 3 dalis: Verslo analizė ir projekto / pokyčių valdymas su generaliniu sekretoriatu susijusiose srityse.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
Pasiūlymai gali būti teikiami dėl maksimalaus pirkimo dalių skaičiaus: 3
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72221000 Verslo analizės konsultacinės paslaugos
79400000 Verslo ir valdymo konsultacinės bei susijusios paslaugos
79410000 Verslo ir valdymo konsultacinės paslaugos
79411000 Bendrojo valdymo konsultacinės paslaugos
79411100 Verslo plėtros konsultacinės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Paslaugų teikėjai teiks pagalbą ir ekspertines žinias EIB grupei peržiūrint geriausią bankininkystės praktiką konkrečiose rizikos ribojimo ir ne rizikos ribojimo reguliavimo srityse, kad būtų nustatytos galimos reglamentavimo ir rinkos praktikos spragos ir būtinos EIB grupės pastangos šioms spragoms pašalinti.
Dėl sudėtingumo ir kintančios reguliavimo aplinkos šios dalies apimtis gali apimti šias neišsamų sričių sąrašą:
• Geriausios bankininkystės patirties reguliavimo reikalavimų vertinimas (rizikos ribojimo / ne rizikos ribojimo): siekiant suprasti, kaip EIB interpretuos reguliavimo reikalavimus ir kokį poveikį tokie reikalavimai turi EIB organizacinėje sistemoje bei EIB grupės lygmeniu (jei taikoma).
• Organizacinių, procesų ir procedūrų pokyčių visoje EIB grupėje apžvalga ir pagalba praktiškai įgyvendinant geriausios bankininkystės patirties reikalavimus: tiesiogiai ir (arba) netiesiogiai, susijusius su reguliavimo reikalavimo vertinimu, ir bus vykdoma įgyvendinant tokius reikalavimus.
• Įmonių valdymo ir bendros valdymo struktūros stiprinimas sutelkiant dėmesį į mechanizmą, EIB grupės valdymo (įmonės ir institucijų) optimizavimą ir veikimą bei užtikrinant veiksmingą ir apdairų organizacijos valdymą.
• Didinti informuotumą ir supratimą apie besikeičiančius reguliavimo pokyčius, kurie gali turėti įtakos EIB grupei: teikti konsultacijas siekiant padidinti ir sustiprinti informuotumą apie reguliavimo reikalavimus teikiant reguliavimo stebėjimo paslaugą (ir visą susijusią infrastruktūrą) ir (arba) bet kokią kitą iniciatyvą siekiant pagerinti darbuotojų žinias apie reguliavimo reikalavimus.
• Vidaus kontrolės (ir susijusios rizikos) peržiūra: tai būtina siekiant užtikrinti tinkamą ir veiksmingą įvairių banko / grupės veiklos sričių veikimą pagal Banko vidaus kontrolės sistemą.
Numatomi rezultatai bus nurodyti kiekvienai konkrečiai užduočiai.
II.2.1)Pavadinimas:
Strategija ir organizacijos apibrėžimas bei įgyvendinimas
Pirkimo dalies Nr.: 2
Paslaugų teikėjai teiks pagalbą ir ekspertines žinias EIB grupei strategijos ir organizavimo požiūriu didelių pertvarkymo iniciatyvų visame banke atžvilgiu, dalyvaujant generaliniam sekretoriatui.
Paslaugų teikimas pagal šią dalį gali būti padalytas į šį nebaigtinį veiklos sąrašą:
• Strategijos apibrėžimas ir įgyvendinimas: konsultuoti generalinį sekretoriato direktoratą nustatant strategiją ir kuriant skersinius didelių iniciatyvų, kurios gali turėti organizacinį arba institucinį poveikį, įgyvendinimo veiksmų planus.
• Tikslinis veiklos modelis: teikti įžvalgas ir konsultacijas dėl įstaigos specialių funkcijų ar paslaugų apžvalgos pagal pagrindinius organizacinius principus (pvz., 3 gynybos linijos, tam tikrų funkcijų perdavimas išorės paslaugų teikėjui) ir užtikrinti veiksmingesnį ir efektyvesnį Banko veiklos veikimą.
• Valdymo temos: pateikti įžvalgas dėl įmonių valdymo apžvalgos (dėl geresnio banko valdymo veikimo) ir bet kokio kito valdymo ar organizacinio klausimo (ypač iš vertinimų rekomendacijų, vidaus audito ataskaitų ir kt.).
Verslo analizė ir projekto / laiko intervalų valdymas srityse, susijusiose su generaliniu sekretoriatu
Pirkimo dalies Nr.: 3
72224000 Projektų vadybos konsultacinės paslaugos
Paslaugų teikėjai teiks pagalbą ir kompetenciją verslo analizės, projekto ir pokyčių valdymo srityje skirtingoms darbo grupėms, sudarančioms generalinį sekretoriatą, arba bet kurioje kitoje generalinio sekretoriato vadovaujamoje iniciatyvoje.
— projekto / programos valdymo pajėgumai: parama projektuojant projektą / programą, įgyvendinant ir vykdant tolesnę veiklą (pvz., apimanti projekto / programos valdymą ir vadovavimą apibrėžiant bei anuliuojant, planavimo apibrėžimą ir tolesnę veiklą, projekto / programos valdymo biurą, riziką / klausimus),
— pokyčių valdymo pajėgumai: remti visas iniciatyvas (projektą arba programą) pokyčių valdymo srityje (pvz., pokyčių valdymo plano rengimas, paramos komunikacija, susijusi mokymo veikla ir bet kuri kita susijusi tema),
— sekretoriato bendroji politika, procesai, procedūros ir kontrolės priemonės: prisidėti kuriant, peržiūrint ir įgyvendinant politiką, procesus ir procedūras, priklausančias generalinio sekretoriato kompetencijai, arba dalyvaujant generaliniam sekretoriatui. Tai taip pat apima kontrolės, nustatytos pagal generalinio sekretoriato vidaus kontrolės sistemą, rengimą ir peržiūrą,
— verslo analizė: parama apibrėžiant ir įforminant verslo poreikius, siekiant parengti techninio sprendimo projektą, ir sprendimų projektų stebėjimas su techninėmis darbo grupėmis,
— duomenų analizė ir ataskaitų teikimas: ypač parama generaliniam sekretoriatui analizuojant didelius duomenų rinkinius (naudojant duomenų analizės pajėgumus – pirmiausia ekonominės analizės tikslui) ir duomenų teikimas.