Услуги - 323831-2017
България-София: Услуги по почистване на сгради, без жилищните
2017/S 156-323831
Обявление за поръчка
Услуги
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Услуги по почистване, щадящи околната среда.
II.1.2)Основен CPV код
90911200 Услуги по почистване на сгради, без жилищните
II.1.4)Кратко описание:
С настоящата процедура Централният орган за покупки (ЦОП) има за цел да възложи изпълнението на зелена обществена поръчка чрез сключване на рамково споразумение за период на изпълнение на услугите от 1.2.2018 г. до 31.1.2021 г. с 6 изпълнители, на които ще възложи да осъществяват комплексно почистване на сгради, работни и сервизни помещения, поверени за управление и разпореждане на органите на изпълнителната власт и техните администрации.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 12 000 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Поръчката обхваща извършване на услуги по текущо, основно почистване и периодични дейности, щадящи околната среда:
— Текущо почистване: ежедневно хигиенизиране, включва ежедневно повторяеми дейности, осигуряващи постоянното равнище на хигиена в сградата. Под „ежедневна“ се разбира дейност, извършвана всеки работен ден за страната, като честотата се определя в брой пъти от индивидуалния възложител при провеждане на вътрешен конкурентен избор по сключеното от ЦОП рамково споразумение, в съответствие с чл. 82, ал. 3 от ЗОП.
— Основно почистване: включва различни видове дейности, извършвани обикновено 1 или 2 пъти в годината. Те осигуряват трайна обработка и постигане на по-високо равнище на чистота. Честотата на извършване на тези дейности се определя от конкретния индивидуален възложител при провеждане на вътрешен конкурентен избор по сключеното от ЦОП рамково споразумение, в съответствие с чл. 82, ал. 3 от ЗОП.
— Периодични дейности: повторяеми дейности с различна периодичност в зависимост от нуждите на индивидуалните възложители, обикновено 1 или 2 пъти седмично или месечно. Честотата на извършване на тези дейности се определя от конкретния индивидуален възложител при провеждане на вътрешен конкурентен избор по сключеното от ЦОП рамково споразумение, в съответствие с чл. 82, ал. 3 от ЗОП.
Подробно описание на гореизброените видове дейности се съдържа в техническата спецификация на Централния орган за покупки.