Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Lääketieteellisiä analyysejä koskevat laboratoriopalvelut
Viitenumero: COJ-PRQ-23/014
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi85145000 Lääketieteellisten laboratorioiden palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Euroopan unionin tuomioistuin etsii lääketieteellisiä analyysejä koskevia laboratoriopalveluja henkilöstöään varten.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)85148000 Lääketieteelliset analyysipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Enintään yhteensä 1 500 näytettä vuodessa (enintään 1 300 näytettä, jotka otetaan unionin tuomioistuimen toimitiloissa työhönottotarkastusten ja vuosittaisten lääkärintarkastusten yhteydessä, ja enintään 200 näytettä, jotka otetaan suoraan palveluntarjoajan toimitiloissa vuosittaisten lääkärintarkastusten yhteydessä sekä nasopharyngitistestit).