Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Подготвително действие – изграждане на капацитет, разработване на програми и комуникация в контекста на борбата с изпирането на пари и с финансовите престъпления
Референтен номер: FISMA/2020/OP/0005
II.1.2)Основен CPV код80500000 Услуги по обучение
II.1.4)Кратко описание:
Целта на проекта е да се ангажират представители на гражданското общество в борбата с изпирането на пари и финансирането на тероризма, като се отдаде признание на ролята, която те могат да изпълняват за постигането на по-голяма прозрачност. Проектът ще подобри техния капацитет, за да могат те да поемат тази роля. На втори етап, проектът ще доразвие академичните знания и практическия опит, за да осигури информация относно рисковете, произтичащи от непрозрачните структури на собственост, и начини за коригирането им. И накрая, местни събития ще действат като средства за увеличаване на ефекта от проекта.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 750 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79000000 Бизнес услуги: право, маркетинг, консултиране, набиране на персонал, печат и охрана
79900000 Разнообразни бизнес услуги
72320000 Услуги, свързани с бази данни
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Подготвително действие – изграждане на капацитет, разработване на програми и комуникация в контекста на борбата с изпирането на пари и с финансовите престъпления.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Preparatory Action — Capacity Building, Programmatic Development and Communication in the Context of the Fight Against Money Laundering and Financial Crimes
Reference number: FISMA/2020/OP/0005
II.1.2)Main CPV code80500000 Training services
II.1.4)Short description:
The project aims to involve actors from civil society in the fight against money laundering and terrorist financing, recognising the role that they can play in bringing about more transparency. To empower them to take up this role, the project will first boost their capacity. In a second phase, it will build on the knowledge of academics and the experience of practitioners to provide inputs on risks deriving from opaque ownership structures and ways to remedy them. Finally, local events will act as multipliers.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 750 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
79900000 Miscellaneous business and business-related services
72320000 Database services
II.2.4)Description of the procurement:
Preparatory action — Capacity building, programmatic development and communication in the context of the fight against money laundering and financial crimes.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Voorbereidende actie — Capaciteitsopbouw, programmatische ontwikkeling en communicatie in de context van de bestrijding van het witwassen van geld en financiële criminaliteit
Referentienummer: FISMA/2020/OP/0005
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie80500000 Opleidingsdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Het project is erop gericht actoren uit het maatschappelijk middenveld te betrekken bij de strijd tegen het witwassen van geld en de financiering van terrorisme en erkent rol die zij kunnen spelen bij het bewerkstelligen van meer transparantie. Om hen in staat te stellen deze rol op zich te nemen, zal het project eerst hun capaciteit versterken. In een tweede fase zal worden voortgebouwd op de kennis van academici en de ervaring van mensen uit de praktijk om input te leveren over risico's die voortvloeien uit ondoorzichtige eigendomsstructuren en manieren om deze te verhelpen. Tot slot zullen lokale evenementen als multiplicatoren fungeren.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 1 750 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)79000000 Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging
79900000 Diverse zakelijke en andere diensten
72320000 Databasediensten
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Voorbereidende actie — Capaciteitsopbouw, programmatische ontwikkeling en communicatie in de context van de bestrijding van het witwassen van geld en financiële criminaliteit.
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acțiune pregătitoare – Consolidarea capacităților, dezvoltare programatică și comunicare în contextul luptei împotriva spălării banilor și a infracțiunilor financiare
Număr de referinţă: FISMA/2020/OP/0005
II.1.2)Cod CPV principal80500000 Servicii de formare
II.1.4)Descriere succintă:
Proiectul vizează implicarea actorilor societății civile în lupta împotriva spălării de bani și a finanțării terorismului, recunoscând rolul pe care aceștia îl pot juca în asigurarea unei mai mari transparențe. Pentru a le oferi posibilitatea de a-și asuma acest rol, proiectul le va consolida mai întâi capacitatea. Într-o a doua etapă, acesta se va baza pe cunoștințele cadrelor universitare și pe experiența practicienilor pentru a oferi contribuții cu privire la riscurile care decurg din structurile de proprietate fără transparență și la modalitățile de remediere a acestora. În cele din urmă, evenimentele locale vor acționa ca multiplicatori.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 1 750 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79000000 Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
79900000 Diverse servicii comerciale şi servicii conexe
72320000 Servicii de baze de date
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Acțiune pregătitoare – Consolidarea capacităților, dezvoltarea programatică și comunicarea în contextul luptei împotriva spălării banilor și a infracțiunilor financiare.
V URL adresách oznámení v elektronických formulároch je chyba. Na riešení tohto problému sa už pracuje. Medzitým vám odporúčame odstrániť čiarku (alebo akýkoľvek iný špeciálny znak) na konci URL adresy. Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.
Služby - 333792-2020
Belgicko-Brusel: Prípravná činnosť – Budovanie spôsobilostí, programový rozvoj a komunikácia v súvislosti s bojom proti praniu špinavých peňazí a finančným zločinom
2020/S 136-333792
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Služby
Právny základ:
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Prípravná činnosť – Budovanie spôsobilostí, programový rozvoj a komunikácia v súvislosti s bojom proti praniu špinavých peňazí a finančným zločinom
Referenčné číslo: FISMA/2020/OP/0005
II.1.2)Hlavný kód CPV
80500000 Školiace (výcvikové) služby
II.1.4)Stručný opis:
Cieľom projektu je zapojiť aktérov z občianskej spoločnosti do boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, pričom sa uznáva úloha, ktorú môžu zohrávať pri zvyšovaní transparentnosti. S cieľom posilniť ich postavenie, aby sa ujali tejto úlohy, sa projektom najprv zvýši ich spôsobilosť. V druhej fáze bude stavať na vedomostiach akademických pracovníkov a na skúsenostiach odborníkov z praxe pri poskytovaní vstupov o rizikách vyplývajúcich z nejasných vlastníckych štruktúr a o spôsoboch, ako ich napraviť. Nakoniec budú miestne podujatia pôsobiť ako multiplikátory.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 1 750 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiach
Táto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV
79000000 Podnikateľské služby: právo, marketing, konzultácie, nábor pracovníkov, tlačiarenské a bezpečnostné služby
79900000 Rôzne obchodné služby a súvisiace služby
72320000 Databázové služby
II.2.4)Opis obstarávania:
Prípravná činnosť – Budovanie spôsobilostí, programový rozvoj a komunikácia v súvislosti s bojom proti praniu špinavých peňazí a finančným zločinom.