Доставки - 338280-2022
Submission deadline has been amended by:  379515-2022
България-София: Суперкомпютър (с голяма изчислителна мощ)
2022/S 120-338280
Обявление за поръчка
Доставки
Правно основание:
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на оборудване за хетерогенен суперкомпютърен комплекс
II.1.2)Основен CPV код
30211100 Суперкомпютър (с голяма изчислителна мощ)
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на настоящата обществена поръчка е "Доставка на оборудване за хетерогенен суперкомпютърен комплекс" по проект BG05M2OP001-1.001-0003 „Център за върхови постижения по Информатика и информационни и комуникационни технологиии” включва закупуване/доставка и инсталиране на компютърна ситема, състояща се от не по-малко от 128 възела с универсални процесори и не по-малко от 16 възела със свързани към всеки от тях не по-малко от 4 графични ускорителя, при общ брой на графичните ускорители не по-малък от 100, както и комуникационно оборудване за осъществяване на вътрешни и външни връзки на системата.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 8 855 344.17 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предметът на настоящата обществена поръчка е "Доставка на оборудване за хетерогенен суперкомпютърен комплекс" по проект BG05M2OP001-1.001-0003 „Център за върхови постижения по Информатика и информационни и комуникационни технологиии” включва закупуване/доставка и инсталиране на компютърна ситема, състояща се от не по-малко от 128 възела с универсални процесори и не по-малко от 16 възела със свързани към всеки от тях не по-малко от 4 графични ускорителя, при общ брой на графичните ускорители не по-малък от 100, както и комуникационно оборудване за осъществяване на вътрешни и външни връзки на системата.