Meillä on ilo ilmoittaa, että TED-portaalin uusi versio otetaan käyttöön 29. tammikuuta 2024 (alustava päivä, vahvistetaan myöhemmin!). Haluatko tietää enemmän uusista toiminnoista ja tehdyistä parannuksista? Tutustu artikkeliimme, josta saat lisätietoa tärkeimmistä muutoksista ja uusista toiminnoista.
Järjestelmässä on tällä hetkellä vika, joka vaikuttaa eForms-ilmoituksiin. Vika pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Lisätietoja ja ohjeita on asiaa käsittelevällä sivulla.
Uusi koulutustilaisuus TED-datan uudelleenkäyttäjille 14.12.2023 – ilmoittaudu mukaan!
Palvelut - 340604-2022
Suomi-Helsinki: Mainonta- ja markkinointipalvelut
2022/S 120-340604
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Etelä-Suomen aluehallintovirasto (AVI) - Luokka 1 - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) - Markkinointi ja viestintäkumppani
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Asiakas pyysi tarjousta viestintä- ja markkinointipalveluista. Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026
(DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Asiakas pyytää tarjousta viestintä- ja markkinointipalveluista.
Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
Asiakas valitsi dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja teki voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. DPS:n sisäinen kilpailutus on tehty luokassa 1 "Kokonaispalvelu". Hankintasopimusmalli oli tarjouspyynnön liitteenä. Tavoitteena oli, että sopimuskausi alkaa 1.5.2022.
Sopimuskausi päättyy 30.4.2025.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset oli kuvattuna liitteessä "DPS:n kohde ja ehdot" sekä liitteessä 1 "Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus". Asiantuntijoille asetetut
vähimmäisvaatimukset oli kuvattuna liitteessä 2 "Asiantuntijat".
Hankinnan ennakoitu arvo oli 180 000–250 000 euroa sopimuskausi mukaan lukien optiot. Tämän oli arvio eikä se sido Asiakasta sopimuskauden aikana.