Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Разработване на инструменти и механизми за интегриране на ESG фактори в пруденциална рамка на банкиране на ЕС и в бизнес стратегиите и инвестиционните политики на банките
Референтен номер: FISMA/2019/024/D
II.1.2)Основен CPV код79311400 Икономически изследвания
II.1.4)Кратко описание:
Целта на проучването е да предостави на възлагащия орган входящи данни за улесняване на постигането на следните цели:
— интегриране на екологични, социални и управленчески (ESG) рискове в процесите за управление на риска на банките в ЕС;
— интегриране на ESG в пруденциалния надзор на ЕС;
— интегриране на ESG целите в бизнес стратегиите и инвестиционните политики на банките на ЕС.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 550 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79310000 Услуги по проучване на пазари
79311000 Услуги, свързани с проучвания
79314000 Технико-икономическо изследване
79330000 Статистически услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Избраният оферент ще трябва да извърши следните задачи:
I. Идентификация и инвентаризация на най-добри практики/принципи за интегриране на ESG рискове в процесите за управление на риска на банките на ЕС;
II. Идентификация и инвентаризация на най-добри практики/принципи за интегриране на ESG рискове в пруденциалния надзор на ЕС;
III. Анализ на пречките пред развитието на добре функциониращ пазар на ЕС за зелено финансиране и устойчиви инвестиции и идентификация на подходящите инструменти и стратегии за насърчаване на разширяване на зеленото финансиране и пазара за устойчиви финансови продукти.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Development of Tools and Mechanisms for the Integration of ESG Factors into the EU Banking Prudential Framework and into Banks' Business Strategies and Investment Policies
Reference number: FISMA/2019/024/D
II.1.2)Main CPV code79311400 Economic research services
II.1.4)Short description:
The purpose of the study is to provide the Contracting Authority with input to facilitate the achievement of the following objectives:
— integrating environmental, social and governance (ESG) risks into EU banks' risks management processes,
— integrating ESG risks into EU prudential supervision,
— integrating ESG objectives into EU banks' business strategies and investment policies.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 550 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79310000 Market research services
79311000 Survey services
79314000 Feasibility study
79330000 Statistical services
II.2.4)Description of the procurement:
The successful tenderer will have to carry out the following tasks:
I. Identification and stocktaking of best practices/principles for the integration of ESG risks into EU banks' risk management processes;
II. Identification and stocktaking of best practices/principles for the integration of ESG risks into EU prudential supervision;
III. Analysis of the impediments to the development of a well-functioning EU market for green finance and sustainable investment and the identification of appropriate instruments and strategies to promote the scaling-up of green finance and of the market for sustainable financial products.