Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Turvapalvelut Euroopan unionin Pakistanin-edustustoa ja ECHOn Pakistanin-toimistoa varten
Viitenumero: EEAS/DELPAKI/2020/CPN/0002
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79710000 Turvallisuuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimusosapuolen on toimitettava sellaiset henkilöstö- ja aineelliset resurssit, joita tarvitaan hankintaviranomaisen vastuulla olevien henkilöiden ja omaisuuden turvallisuuden takaamiseksi. Tärkeimpiin toimitettaviin palveluihin voi sisältyä muun muassa vartiointipalveluiden toimittaminen sekä aktiiviset GPS/GPRS-valvontajärjestelmät.
VI kohta: Täydentävät tiedot
Obavijest o izmjenama ili dodatnim informacijama
Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Sigurnosne usluge za Delegaciju Europske unije i ured ECHO-a u Pakistanu
Referentni broj: EEAS/DELPAKI/2020/CPN/0002
II.1.2)Glavna CPV oznaka79710000 Usluge na području sigurnosti
II.1.4)Kratak opis:
Izvoditelj mora pružiti ljudske i materijalne resurse nužne za osiguravanje sigurnosti osoba i imovine za koje je odgovoran javni naručitelj. Glavne usluge koje će se pružati mogu obuhvaćati, među ostalim, usluge zaštitara i sustave „aktivnog” praćenja s pomoću GPS-a/GPRS-a.