Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjänster - 364784-2022
Sverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
2022/S 128-364784
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal MKB-samordning för miljöprövning av vattenverksamhet
Referensnummer: E2022-02271
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Ramavtalsuppdraget omfattar exploateringskontorets beställningar vad gäller konsulttjänster för MBK-samordning för miljöprövning av vattenverksamhet.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: