Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Чартиране на офшорни патрулни плавателни съдове в областта на рибарството
Референтен номер: EFCA/2021/OP/02
II.1.2)Основен CPV код60650000 Услуги по даване под наем на плавателни средства с екипаж
II.1.4)Кратко описание:
Целта на поръчката е чартиране на офшорни патрулни плавателни съдове в областта на рибарството от EFCA.
За обособена позиция 1 трябва да се предложат 2 плавателни съда;
За обособена позиция 2 трябва да се предложи един плавателен съд.
Съдът ще се използва основно като патрулен плавателен съд в областта на рибарството, т.е. платформа, от която упълномощени инспектори в областта на рибарството ще се качват и ще извършват мониторинга и проверката на риболовни съдове и свързаните с тях помощни и транспортни съдове в международните води, водите на държави от ЕС и водите на държави извън ЕС. С оглед на възможните универсални операции в рамките на европейското сътрудничество в областта на функциите на бреговата охрата, плавателният съд ще се предоставя също и за операции, различни от инспекцията и контрола на рибарството. По-конкретно универсалните операции може да се състоят от, inter alia, осигуряване на помощ и подкрепа по време на ситуации по търсене и спасяване, реагиране при замърсяване и гарантиране на прилагането на приложимото законодателство.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 90 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за максимален брой обособени позиции: 2
Максимален брой обособени позиции, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Възлагащият орган си запазва правото да възлага поръчки, комбиниращи следните обособени позиции или групи от обособени позиции:
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Чартиране на офшорни патрулни плавателни съдове в областта на рибарството — 2 плавателни съда
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове60651000 Услуги по даване под наем на плавателни съдове с екипаж
60651100 Услуги по даване под наем на морски плавателни съдове с екипаж
60651500 Услуги на спасителни кораби
60640000 Манипулиране на товари в плавателни средства
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Два офшорни патрулни плавателни съда в областта на рибарството основно ще бъдат разгърнати във водите на ЕС, както и в зони, обхванати от регионалните организации за управление на рибарството (RFMO) в северната част на Атлантическия океан, във водите на Европейския съюз в северната част на Атлантическия океан и ако е разрешено, във водите на държави извън ЕС.
Чартиране на офшорни патрулни плавателни съдове в областта на рибарството — 1 плавателен съд
Обособена позиция №: 2
Един офшорен патрулен плавателен съд за разгръщане основно в Средиземно море, Черно море и източната част на Атлантическия океан.
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dienstleistungen im Zusammenhang mit dem Chartern von Offshore-Fischereiüberwachungsschiffen
Referenznummer der Bekanntmachung: EFCA/2021/OP/02
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60650000 Vermietung von Wasserverkehrsmitteln mit Besatzung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Zweck des Auftrags ist das Chartern von Offshore-Fischereiüberwachungsschiffen durch die EFCA.
Für Los 1 müssen zwei Schiffe angeboten werden;
Für Los 2 muss ein Schiff angeboten werden.
Das Schiff wird in erster Linie als Fischereiüberwachungsschiff eingesetzt, d. h. als Plattform, von der aus die Überwachung, Beförderung und Inspektion von Fischereifahrzeugen sowie damit verbundene Unterstützungs- und Transportschiffe in internationalen, EU- und Gewässern von Nicht-EU-Ländern durch zugelassene Fischereiinspektoren durchgeführt werden. Angesichts möglicher Mehrzweckeinsätze im Rahmen der europäischen Zusammenarbeit im Bereich der Küstenwache kann das Schiff auch für andere Einsätze als Fischereiinspektion und -kontrolle eingesetzt werden. Insbesondere können Mehrzweckeinsätze u. a. darin bestehen, Hilfe und Unterstützung bei Such- und Rettungssituationen, bei der Bekämpfung der Umweltverschmutzung und bei der Durchsetzung der geltenden Rechtsvorschriften zu leisten.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 90 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Chartern von Offshore-Fischereiüberwachungsschiffen – 2 Schiffe
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60651000 Vermietung von Wasserfahrzeugen mit Besatzung
60651100 Vermietung von Seeschiffen mit Besatzung
60651500 Einsatz von Notdienst-Booten
60640000 Seefrachtverkehr
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Vor allem in den Gewässern der EU sowie in Gebieten, die von regionalen Fischereiverwaltungsorganisationen (RFMO) im Nordatlantik, in den Gewässern des Nordatlantiks der Europäischen Union und, falls zugelassen, in Gewässern von Nicht-EU-Ländern erfasst werden, werden zwei Offshore-Fischereiüberwachungsschiffe eingesetzt.
Chartern von Offshore-Fischereiüberwachungsschiffen — 1 Schiff
Los-Nr.: 2
Ein Offshore-Fischereiüberwachungsschiff soll hauptsächlich im Mittelmeer, im Schwarzen Meer und im östlichen Atlantik eingesetzt werden.