Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Kyseessä on palvelusopimus, jonka tarkoituksena on toimittaa selvitys “perusvaatimukset sotilaallisen ilmaliikenteen hallinnan tietojenvaihtoa varten”
Viitenumero: 21.ISE.OP.470
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73000000 Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen kohteena on selvityksen toimittaminen sotilaallisen ilmaliikenteen hallinnan tietojenvaihdon perusvaatimuksista kattavan ja pysyvän konsultoinnin ja raportoinnin avulla sotilasviranomaisten ja ESMABin / sotilaallisen asiantuntijayhteisön kanssa.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 200 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Katso tarjousasiakirjat verkkotarjousjärjestelmän osoitteesta, joka on annettu edellä kohdassa I.3) (viestintä).