Директива 2004/18/ЕО
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Описание
II.1.1)Заглавие на поръчката, предоставено от възлагащия орган:
Второ проучване на училища: ИКТ в образованието – SMART 2014/0020.
II.1.2)Вид на поръчката и място на изпълнение на строителството, място на доставката или място на предоставяне на услугитеУслуги
Категория услуга № 10: Услуги по проучване на пазара и изследване на общественото мнение
Основна площадка или място на изпълнение на строителството, място на доставката или място на предоставяне на услугите: Помещения на изпълнителя.
код NUTS
II.1.4)Информация относно рамковото споразумение
II.1.5)Кратко описание на поръчката или покупката/ите
Основните цели на проучването са да оцени напредъка по отношение на ползването и оценяването на въздействието на използването на ИКТ в училищата с цел обучение/учене. С тази цел трябва да бъде/ат проектирано/и подходящо/и проучване/ния и извършено/и в 28-те държави-членки на ЕС + Исландия, Норвегия и Турция, а резултатите да бъдат разгледани и обсъдени в доклад за проучването, съдържащ също обширен набор от графики и таблици с данни. То ще включва информация относно положението във всяка държава, която ще бъде подготвена под формата на набор от отделни профили на държавите. В допълнение трябва да бъдат извършени оценявания, за да се определи колко ще струва да се оборудват и свържат всички класни стаи от началните и средни училища в ЕС.
II.1.6)Oбщ терминологичен речник (CPV)79310000 Услуги по проучване на пазари
II.2)Количество или обем на поръчката
II.2.1)Общо количество или обем :
Максимална стойност: 1 000 000 EUR.
II.2.2)Информация относно опциитеОпции: не
Directive 2004/18/CE
II.1)Description
II.1.1)Intitulé attribué au contrat par le pouvoir adjudicateur:
Seconde étude sur les écoles: les TIC dans le domaine de l'éducation — SMART 2014/0020.
II.1.2)Type de marché et lieu d’exécution, de livraison ou de prestationServices
Catégorie de services nº 10: Services d'études de marché et de sondages
Lieu principal d’exécution des travaux, de livraison des fournitures ou de prestation des services: locaux du contractant.
Code NUTS
II.1.4)Information sur l’accord-cadre
II.1.5)Description succincte du marché ou de l’acquisition/des acquisitions
L'objectif principal de l'étude est de mesurer les progrès réalisés au niveau de l'utilisation des TIC en milieu scolaire à des fins d'enseignement/apprentissage et d'en évaluer l'impact. Cela implique de concevoir et de réaliser une/des enquête(s) adaptée(s) dans les 28 États membres de l'UE, ainsi qu'en Islande, en Norvège et en Turquie. Les résultats seront analysés et discutés dans un rapport d'étude contenant également un ensemble important de graphiques et de tableaux. Les informations concernant la situation de chaque pays seront réunies et classées par profil (un profil par pays). Il s'agira en outre d'estimer les coûts de l'équipement et de la connexion de toutes les salles de classe de l'enseignement primaire et secondaire de l'UE.
II.1.6)Classification CPV (vocabulaire commun pour les marchés publics)79310000 Services d'études de marchés
II.2)Quantité ou étendue du marché
II.2.1)Quantité ou étendue globale:
Valeur maximale: 1 000 000 EUR.
II.2.2)Information sur les optionsOptions: non
Directive 2004/18/EC
II.1.1)Title attributed to the contract by the contracting authority:
2nd survey of schools: ICT in education — SMART 2014/0020.
II.1.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performanceServices
Service category No 10: Market research and public opinion polling services
Main site or location of works, place of delivery or of performance: Contractor's premises.
NUTS code
II.1.4)Information on framework agreement
II.1.5)Short description of the contract or purchase(s)
The main objective of the study is to measure progress on the use of and assess the impact of ICT-use in schools for the purpose of teaching/learning. To this end, an appropriate survey(s) will be designed and carried out in the 28 EU Member States + Iceland, Norway and Turkey and the results assessed and discussed in a study report, also containing an extensive set of data charts and tables. It will include information on the situation in each country; will be prepared in the form of a set of individual country profiles. In addition estimations must be undertaken to determine how much it would cost to equip and connect all EU primary and secondary classrooms in the EU.
II.1.6)Common procurement vocabulary (CPV)79310000 Market research services
II.2)Quantity or scope of the contract
II.2.1)Total quantity or scope:
Maximum value: 1 000 000 EUR.
II.2.2)Information about optionsOptions: no
Aankondiging van een opdracht
Richtlijn 2004/18/EG
II.1)Beschrijving
II.1.1)Door de aanbestedende dienst aan de opdracht gegeven benaming:
Tweede onderzoek van scholen: ICT in het onderwijs — SMART 2014/0020.
II.1.2)Type opdracht en plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de dienstenDiensten
Dienstencategorie nr 10: Diensten voor marktonderzoek en peiling van de openbare mening
Belangrijkste plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de diensten: in de kantoren van de contractant.
NUTS-code
II.1.4)Inlichtingen over de raamovereenkomst
II.1.5)Korte beschrijving van de opdracht of de aankoop/aankopen
De hoofddoelstelling van het onderzoek is het meten van de evolutie in het gebruik van en het beoordelen van het effect van het gebruik van ICT in scholen ten behoeve van onderwijzen/leren. Hiertoe zal/zullen (een) geschikt onderzoek(en) worden ontworpen en uitgevoerd in de 28 EU-lidstaten + IJsland, Noorwegen en Turkije en zullen de resultaten worden geëvalueerd en besproken in een onderzoeksverslag, waarin ook een uitgebreide reeks gegevensgrafieken en -tabellen zit. Het moet informatie bevatten over de situatie in elk land en moet worden voorbereid in de vorm van een reeks individuele landprofielen. Daarnaast moeten er schattingen worden gemaakt om te bepalen hoeveel het zou kosten om alle klaslokalen in lagere en middelbare scholen in de EU uit te rusten en te verbinden.
II.1.6)CPV-classificatie (Gemeenschappelijke woordenlijst overheidsopdrachten)79310000 Uitvoeren van marktonderzoek
II.2)Hoeveelheid of omvang van de opdracht
II.2.1)Totale hoeveelheid of omvang:
Maximumwaarde: 1 000 000 EUR.
II.2.2)Inlichtingen over optiesOpties: neen
Directiva 2004/18/CE
II.1)Descriere
II.1.1)Denumirea atribuită contractului de autoritatea contractantă:
Al doilea studiu privind școlile: TIC în educație – SMART 2014/0020.
II.1.2)Tipul contractului și locul de executare a lucrărilor, de livrare a produselor sau de prestare a serviciilorServicii
Categoria de servicii nr 10: Servicii de studiere a pieței și sondaje de opinie
Locul principal de executare a lucrărilor, de livrare sau de prestare: sediul contractantului.
Cod NUTS
II.1.4)Informații privind acordul-cadru
II.1.5)Descrierea succintă a contractului sau a achiziției/achizițiilor
Studiul are ca obiectiv principal măsurarea progreselor înregistrate în ceea ce privește utilizarea și evaluarea impactului utilizării TIC în școli în scopul predării/învățării. În acest scop, (un) studiu (studii) adecvat(e) va (vor) fi conceput(e) și realizat(e) în cele 28 de state membre ale UE + Islanda, Norvegia și Turcia, iar rezultatele vor fi evaluate și discutate într-un raport de studiu care va conține, de asemenea, un set amplu de diagrame și de tabele de date. Informații privind situația din fiecare țară vor fi incluse și pregătite sub forma unui set de profiluri individuale de țară. În plus, trebuie realizate estimări suplimentare pentru a determina nivelul costului echipării și al conectării tuturor sălilor de clasă din învățământul primar și secundar din UE.
II.1.6)Clasificare CPV (Vocabularul comun privind achizițiile publice)79310000 Servicii de studii de piaţă
II.2)Cantitatea sau domeniul contractului
II.2.1)Cantitatea totală sau domeniul:
Valoare maximă: 1 000 000 EUR.
II.2.2)Informații privind opțiunileOpțiuni: nu