Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Подкрепа за изпълнение, предоставена на звеното за изпълнение на проекти (PIU) във връзка с проекта за модернизация на железниците в Украйна
Референтен номер: TA2017033 UA NIF / AA-000799-001
II.1.2)Основен CPV код71311000 Консултантски услуги по проектиране и конструиране на строителни съоръжения
II.1.4)Кратко описание:
Техническата помощ (TA) ще допринесе за общата цел на основния инвестиционен проект (Модернизация на железниците в Украйна — „проектът“), а именно подобряване на капацитета на съществуващите железопътни линии чрез електрификация и изграждане на нови коловози, с което ще се подобри качеството на железопътните услуги и ще се даде възможност на железниците да запазят или да разширят своя дял в общия обем на превозите. Целта на техническата помощ е: i) да се подпомогнат железниците в Украйна (Ukrzaliznytsia или UZ) („организаторът на проекта“) по време на изпълнението на мащабни инфраструктурни дейности по железопътния коридор; и
ii) да се следи и докладва за съответствието на проекта за модернизация на железниците в Украйна с изискванията на финансовите институции (ЕИБ и ЕБВР), включително „предпазните клаузи“.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 650 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Вж. интернет адреса, посочен в раздел I.3).