Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
THL - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) - Webcasting-palvelut (Luokka 2: Erillispalvelut)
Viitenumero: THL/3140/2.02.06/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinta perustuu THL:n toteuttamaan, Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 -dynaamisen hankintajärjestelmän (jäljempänä ”dynaaminen hankintajärjestelmä”) sisäiseen tarjouskilpailuun.
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) tutkii ja seuraa väestön hyvinvointia ja terveyttä ja kehittää toimenpiteitä niiden edistämiseksi. THL kerää ja tuottaa tutkimukseen ja tietoaineistoihin perustuvaa tietoa. Lisäksi THL tarjoaa asiantuntemusta ja ratkaisuja, joita sidosryhmät voivat käyttää päätöksenteossa ja työnsä tukena. THL palvelee monipuolisesti eri tahoja: valtion, kuntien ja maakuntien päättäjiä, sosiaali- ja terveysalan toimijoita, järjestöjä, tutkimusmaailmaa ja kansalaisia.
Tilaisuudet (infot, koulutukset, seminaarit) ovat keskeisiä viestintäkanavia, joilla tavoitamme eri kohderyhmiä. Tilaisuuksiin tilataan webcasting-palveluja, jotta mahdollisimman moni pystyy osallistumaan tilaisuuksiin. Haimme kilpailutuksella toimijaa, joka pystyy toimittamaan webcasting-kuvauksia.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Webcasting-palvelu hankitaan THL:n järjestämiin tapahtumiin, jotka ovat kestoltaan yhdestä (1) tunnista kahteen (2) päivään. Tilaisuudet järjestetään yleisimmin (90 %) THL:n päätoimipisteen kampusalueella, Helsingissä. Pieni osa seminaareista (10 %) järjestetään THL:n ulkopuolisissa tiloissa Helsingissä tai ulkopuolella. Kuvattavien tilaisuuksien yhteismäärä on arvioilta noin 60-100 vuodessa. THL ei sitoudu minimitilausmäärään.
THL:n päätoimipisteessä seminaarit järjestetään pääsääntöisesti monimuotoisena. Osa esiintyjistä voi olla etänä tai paikalla. Osallistujia voi olla etänä tai paikalla. Tapahtumat järjestetään pääsääntöisesti THL:n kokouskeskuksessa, jossa on eri kokoisia tiloja. Toimijan tulee tuntea laitoksen yleisimmät tarpeet ja pystyä toimimaan THL:n tiloissa sekä muissa kokouskeskuksissa itsenäisesti halliten käytössä olevan ympäristön. Toimija koulutetaan THL:n käytäntöihin ja tiloihin. Tapahtumien osallistujamäärät vaihtelevat 20-10 000 osallistujan välillä. Tyypillinen osallistujamäärä on 300-700 hlöä per tilaisuus.