Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Подкрепа за консултации относно околната среда по технически въпроси, свързани с шума от въздухоплавателни средства
Референтен номер: EASA.2020.HVP.01
II.1.2)Основен CPV код73200000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
II.1.4)Кратко описание:
ЕААБ активно ръководи и допринася за различни технически работни програми, свързани с шума от въздухоплавателни средства на европейско равнище и в международните органи. ЕААБ също разработва на европейско равнище екологични изисквания, необходими за нови технологии, нерегулирани с международните стандарти. Целта на предвидения рамков договор е да се предостави при поискване цялата подходяща и на високо ниво техническа подкрепа на Агенцията, за да постигане успешно целите на работните програми.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
По рамковия договор трябва да бъдат предоставени следните услуги:
1) предоставяне и представяне на технически данни, включително кампании за измерване в подкрепа на текущата разработка на европейски стандарти, и оценка на данните от заинтересованите лица;
2) управление и/или извършване на технически и административни задачи в технически работни групи;
3) подкрепа за проблеми в интерфейса между техническите и моделиращите възможности, които трябва да работят заедно, за да се извършват оценки на въздействието;
4) предоставяне на подкрепа за представители на Агенцията за водене и/или принос за технически работни групи;
5) разработка на данни за обобщение на техническите предложения и информиране на политиците за решения; и
6) всякакви други услуги, свързани с предмета на поръчката.
Allemagne-Cologne: Assistance, sous la forme de conseils environnementaux, pour résoudre les problèmes techniques associés au bruit des aéronefs
2020/S 212-515016
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Assistance, sous la forme de conseils environnementaux, pour résoudre les problèmes techniques associés au bruit des aéronefs
Numéro de référence: EASA.2020.HVP.01
II.1.2)Code CPV principal73200000 Services de conseil en recherche et développement
II.1.4)Description succincte:
L'AESA dirige plusieurs programmes de travaux techniques relatifs au bruit des avions, tant au niveau européen qu'au sein des organismes internationaux et y contribue activement. L'AESA élabore également au niveau de l'UE des exigences environnementales nécessaires pour les nouvelles technologies non réglementées par des normes internationales. L'objectif du contrat-cadre envisagé est de fournir à l'Agence, sur demande, tout le soutien technique de haut niveau approprié pour lui permettre d'atteindre effectivement les objectifs des programmes de travail.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)73000000 Services de recherche et développement et services de conseil connexes
II.2.4)Description des prestations:
Les services suivants seront fournis au titre du présent contrat-cadre :
1) fourniture et présentation de données techniques, y compris des campagnes de mesure pour soutenir les développements en cours des normes de l'UE, et évaluation des contributions des parties prenantes;
2) gestion et/ou exécution de tâches techniques et administratives au sein de groupes de travail techniques;
3) appui pour la résolution des problèmes d'interface entre les capacités techniques et les capacités de modélisation qui doivent fonctionner ensemble afin de réaliser des analyses d'impact;
4) appui aux représentants de l'Agence dans la direction de groupes de travail techniques et/ou la participation à ces groupes;
5) élaboration de contributions pour résumer les propositions techniques et éclairer les décisions en matière d'élaboration des politiques; et
6) tout autre service lié à l'objet du marché.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ondersteuning van milieuadvies betreffende technische kwesties die verband houden met geluidshinder door vliegtuigen
Referentienummer: EASA.2020.HVP.01
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie73200000 Advies inzake onderzoek en ontwikkeling
II.1.4)Korte beschrijving:
Het EASA leidt en draagt actief bij aan diverse technische werkprogramma's met betrekking tot luchtvaartlawaai, zowel op Europees niveau als binnen internationale organen. Het EASA ontwikkelt op EU-niveau ook milieueisen die nodig zijn voor nieuwe technologieën die niet door internationale normen worden gereguleerd. De doelstelling van de geplande raamovereenkomst is het op verzoek verlenen van alle geschikte en hoogwaardige ondersteuning aan het Agentschap om de doelstellingen van de werkprogramma's met succes te behalen.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
In het kader van deze raamovereenkomst worden de volgende diensten verleend:
1) levering en presentatie van technische input, met inbegrip van meetcampagnes ter ondersteuning van de lopende ontwikkelingen op het gebied van EU-normen en ook de evaluatie van de input van belanghebbenden;
2) beheer en/of uitvoering van zowel technische als administratieve taken binnen technische werkgroepen;
3) ondersteuning van interfaceproblemen tussen de technische en modelleringsmogelijkheden die moeten samenwerken om effectbeoordelingen uit te voeren;
4) het verlenen van steun aan vertegenwoordigers van het Agentschap in het leiden van en/of het leveren van een bijdrage aan technische werkgroepen;
5) ontwikkeling van input om technische voorstellen samen te vatten en beleidsbeslissingen te nemen;
6) alle andere diensten die verband houden met het voorwerp van de opdracht.