Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Насърчаване на интелигентни промишлени запаси: Дистанционна работа в нецифрови индустрии — Пилотен проект — CNECT/2021/OP/0011
Референтен номер: CNECT/2021/OP/0011
II.1.2)Основен CPV код73200000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
II.1.4)Кратко описание:
Интелигентно индустриално мотивиране е пилотен проект, насочен към нуждите за цифровизация на избрани стратегически екосистеми с икономиката на ЕС. Тя ще използва мрежата от цифрови центрове за иновации за популяризиране на резултатите и разработения набор от инструменти за МСП в тези региони в избраните индустриални сектори.
Конкретните цели са:
— очертаване на съществуващите цифрови инструменти, позволяващи цифровизация/отдалечена работа в рамките на (най-малко 3) критични промишлени екосистеми на ЕС и извършване на анализ на пропуските за всяка. Работата ще се фокусира върху МСП от региони с ниско цифрово предимство;
— определяне на нуждите и изискванията за инструментариум за цифровизация/отдалечена работа в рамките на избраните екосистеми;
— да се включат широк брой заинтересовани лица, включително цифрови центрове за иновации, да се разработят и насърчат съществуващи и новоразработени цифрови инструменти, насочени към тези индустрии. Проектът ще очертае конкретни политически и промишлени действия.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 550 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Моля, направете справка с документите за обществена поръчка, достъпни на адреса, посочен в раздел I.3).
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Smart Industrial Remoting: Remote Working in Non-digitalised Industries - Pilot Project - CNECT/2021/OP/0011
Reference number: CNECT/2021/OP/0011
II.1.2)Main CPV code73200000 Research and development consultancy services
II.1.4)Short description:
Smart Industrial Remoting is a pilot project addressing the digitalisation needs of selected industrial ecosystems strategic to the EU economy. It will use the network of Digital Innovation Hubs to promote the findings, and the developed tool box, to the SMEs in those regions within the chosen industrial sectors.
The objectives are to:
• map existing digital tools enabling digitalisation/remote working within (at least three) critical EU industrial ecosystems and perform a gap analysis for each. The work shall focus on SMEs from regions with a low digital intensity;
• identify the needs and requirements for a toolbox for digitalisation/remote working within the chosen ecosystems;
• involve a wide number of stakeholders, including Digital Innovation Hubs, to develop and promote existing and newly developed digital tools targeting those industries. The project shall outline concrete policy and industry actions.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 550 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Please consult the procurement documents available at the address indicated in Section I.3).
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Viedais rūpnieciskais attālinātais darbs: Attālināts darbs nedigitalizētajās nozarēs – izmēģinājuma projekts – CNECT/2021/OP/0011
Atsauces numurs: CNECT/2021/OP/0011
II.1.2)Galvenās CPV kods73200000 Pētniecības un izstrādes konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Viedais rūpnieciskais attālinātais darbs ir izmēģinājuma projekts, ar kuru tiks risinātas ES ekonomikai stratēģiskās atlasīto rūpniecisko ekosistēmu digitalizācijas vajadzības. Tā izmantos Digitālās inovācijas centru tīklu, lai popularizētu atklājumus un izstrādāto instrumentu kopumu MVU šajos reģionos izvēlētajās rūpniecības nozarēs.
Mērķi ir šādi:
• kartēt esošos digitālos rīkus, kas nodrošina digitalizācijas/atjaunošanas darbu (vismaz trīs) kritiskajās ES rūpniecības ekosistēmās un veikt nepilnību analīzi par katru. Darbs būs vērsts uz MVU no reģioniem ar zemu digitālo intensitāti;
• noteikt vajadzības un prasības, kas nepieciešamas digitalizācijas/attālināta darba rīku komplektam izvēlētajās ekosistēmās;
• iesaistīt daudzas ieinteresētās personas, tostarp Digitālās inovācijas centrus, lai izstrādātu un popularizētu esošos un jaunizveidotos digitālos rīkus, kas paredzēti šīm nozarēm. Projekts ietver konkrētu politiku un nozares darbības.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 550 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Lūdzam skatīt iepirkuma dokumentus, kas pieejami I.3) iedaļā norādītajā adresē.
Base jurídica:
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Conversão para operação remota de indústrias inteligentes: Trabalho à distância em indústrias não-digitalizadas - Projeto-piloto - CNECT/2021/OP/0011
Número de referência: CNECT/2021/OP/0011
II.1.2)Código CPV principal73200000 Serviços de consultoria em matéria de investigação e desenvolvimento
II.1.4)Descrição resumida:
A conversão para operação remota de indústrias inteligentes é um projeto-piloto que aborda as necessidades de digitalização de ecossistemas industriais selecionados estratégicos para a economia da UE. Esta utilizará a rede de Centros de Inovação Digital para promover os resultados e a caixa de ferramentas desenvolvida para as PME dessas regiões nos setores industriais selecionados.
Os objetivos são:
• cartografar as ferramentas digitais existentes que permitem a digitalização/teletrabalho em (pelo menos três) ecossistemas industriais críticos da UE e realizar uma análise de lacunas para cada um. O trabalho centrar-se-á nas PME de regiões de baixa intensidade digital;
• identificar as necessidades e os requisitos para uma caixa de ferramentas para digitalização/teletrabalho nos ecossistemas selecionados;
• envolver um grande número de intervenientes, incluindo centros de inovação digital, para desenvolver e promover ferramentas digitais existentes e recentemente desenvolvidas destinadas a essas indústrias. O projeto deve descrever políticas concretas e ações industriais.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 550 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
Consultar a documentação do concurso, disponível no endereço indicado no ponto I.3).
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Smart industriell fjärrstyrning: Fjärrarbete i icke-digitaliserade industrier – pilotprojekt – CNECT/2021/OP/0011
Referensnummer: CNECT/2021/OP/0011
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod73200000 FoU-rådgivning
II.1.4)Kort beskrivning:
Smart industriell fjärrstyrning är ett pilotprojekt för digitaliseringsbehov avseende utvalda industriella ekosystem som är strategiska för EU:s ekonomi. Det kommer att använda nätverket av digitala innovationsnav för att främja fynden och den utvecklade verktygslådan för små och medelstora företag i dessa regioner inom utvalda industrisektorer.
Målen är att:
• Kartlägga befintliga digitala verktyg som möjliggör digitalisering/distansarbete inom (minst tre) kritiska industriella ekosystem i EU och utföra en gapanalys för vart och ett av dem. Arbetet ska inriktas på små och medelstora företag från regioner med låg digital intensitet,
• identifiera behov och krav för en verktygslåda för digitalisering/distansarbete inom de utvalda ekosystemen,
• involvera ett stort antal intressenter, inbegripet digitala innovationsnav, för att utveckla och främja befintliga och nyligen utvecklade digitala verktyg som är inriktade på dessa industrier. Projektet ska beskriva konkreta policymässiga och branschåtgärder.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 550 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Se upphandlingsdokumenten som finns tillgängliga på adressen som anges i avsnitt I.3).