Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tarned - 550909-2022
Taani-Albertslund: Lokaalküte
2022/S 194-550909
Hanketeade – võrgustikega seotud sektorid
Asjad
Õiguslik alus:
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Udbud af levering og montering af fjernvarmeunits for VEKS Køge Fjernvarme
II.1.2)CPV põhikood
09323000 Lokaalküte
II.1.4)Lühikirjeldus:
Udbuddet vedrører levering og montering af fjernvarmeunits for VEKS Køge Fjernvarme. Der indgås en rammeaftale med én entreprenør. Rammeaftalen omfatter primært leverancer og arbejder for opsætning af fjernvarmeunits ifm. eksempelvis gas- og oliekonverteringer, men kan også omfatte udskiftning af eksisterende fjernvarmeanlæg og service og reparation af eksisterende fjernvarmeanlæg på abonnementsordning. Det forventede omfang af arbejdet omfatter levering og montering af ca. 2000 fjernvarmeunits over de to år rammeaftalen løber, dertil kommer en tilsvarende mængde pr. år i op til 6 gange 1 år, såfremt optionen herpå benyttes. Arbejderne omfatter, udover aktiviteter på selve arbejdsstedet, også ydelser såsom kontakt til berørte kunder.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
Maksumus käibemaksuta: 240 000 000.00 DKK
II.1.6)Teave osade kohta
Hankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)
38436310 Soojendusplaadid
39715000 Veekuumutid ja hoonete kütteseadmed; veevärgiseadmed
39715200 Kütteseadmed
39715210 Keskkütteseadmed
44115200 Vee- ja kanalisatsiooni- ning küttematerjalid
44115220 Küttematerjalid
II.2.4)Hanke kirjeldus: