Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Etäluettavien vesimittareiden toimittaminen
II.1.2)CPV põhikood38421100 Veemõõtjad
II.1.4)Lühikirjeldus:
Kaarinan kaupunki pyytää tarjouksia etäluettavien vesimittareiden toimittamisesta Kaa-rinan kaupungille vuosille 2023 – 2024 + 1 optiovuosi. Mittareita asennetaan vuosittain noin 1500 – 2000 kpl. Mittarit tilataan noin 500 kpl erissä. Hankinnan arvo on noin 200 000 € vuodessa. Eniten käytetty vesimittari on kooltaan DN 20 ja pituudeltaan 190 mm.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Tarkka kuvaus hankinnasta sekä vähimmäisvaatimukset ovat esitettynä tarjouspyyntöliitteellä.