Vi har nöjet att meddela att en ny version av TED-portalen kommer att släppas den 29 januari 2024 (preliminärt datum)! Vill du veta mer om de nya funktionerna och vilka förbättringar vi har gjort? Du hittar svaren i vår artikel om den nya versionen av TED.
Just nu har vi problem med buggar som påverkar hur eForms-meddelanden visas. Vi jobbar med att lösa problemet. Under tiden hittar du information och vägledning på vår sida om problemet.
Använder du TED-data? Anmäl dig till vår workshop den 14 december 2023.
Varor - 552042-2022
Sverige-Helsingborg: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
2022/S 195-552042
Meddelande om upphandling
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Kommunalt radiosystem
Referensnummer: 346/22
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar ett komplett driftsatt Radiosystem, bestående av 4-5 basstationer och 200-400 hand- eller fasta enheter med ETSI-standard, för Digital Mobile Radio (DMR). Detta innebär installation av basstationer, konfigurering och löpande programmering av systemet samt leverans av såväl handburna - och fasta enheter med vissa tillbehör såsom nätaggregat och antenn. Helsingborgs Stad tillhandahåller antennbärare som är försedda med nätverk, eluttag och reservkraft. Upphandlat företag ska även kunna erbjuda ett service- och utbildningsavtal.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: